За півроку бензин в Росії подорожчав на 11 відсотків

Середні споживчі ціни на автомобільне паливо в Росії в період з січня по червень поточного року збільшилися на 11,6 відсотка.

Так, за даними Федеральної служби державної статистики, тільки в червні 2011 року порівняно з травнем бензин в нашій країні став дорожче на 1,7 відсотка. Літр бензину в минулому місяці коштував у середньому 25,52 рубля. Ціни на автомобільне паливо марки А-76 в першому півріччі цього року зросли на 16 відсотків, і вартість літра бензину склала 23,65 рубля. Бензин марки Аі-92 за півроку подорожчав на 10,4 відсотка-до 25,53 рубля за літр, а літр бензину Аі-95 став дорожче на 9,8 відсотка, середня вартість збільшилася до 27,33 рубля. Ціни на дизельне паливо збільшилися на 26,6 відсотка – до 24,64 рубля за літр.

У червні зростання цін на бензин був зафіксований в 71 суб’єкті Російської Федерації. Найбільш істотну різницю вартості бензину помітили автовласники в Якутії, де автомобільне паливо подорожчало на 5,1 відсотка. У п’яти суб’єктах РФ в червні в порівнянні з травнем ціни на бензин залишилися колишніми, а в семи регіонах паливо, навпаки, стало дешевше.

У Москві споживчі ціни на бензин у червні зросли на 2,4 відсотка, а в Санкт-Петербурзі – на 1,4 відсотка.

Нагадаємо, в квітні поточного року в багатьох регіонах Росії склалася несприятлива ситуація з автомобільним паливом. Нафтовики обмежили продаж найпопулярніших марок бензину – АІ-92 і АІ-95 – або ж продавали паливо виключно за картками постійного покупця, а незалежні АЗС в деяких регіонах і зовсім припинили продаж бензину. У зв’язку з цим Федеральна антимонопольна служба РФ порушила 52 справи за фактами завищення цін на бензин і нафтопродукти в російських регіонах. Тоді глава відомства Ігор Артем’єв заявив, що дефіцит автомобільного палива «справа рук великих нафтових компаній».

Найближчим часом на російських заправках може знову виникнути нестача палива, і ціни на бензин зрівняються з європейськими. У середині липня «Роснефть» заявила ФАС, що відмовляється знижувати ціни бензин. При цьому глава нафтової компанії Едуард Худайнатов заявив, що країну чекає черговий паливна криза.