За якими параметрами вибрати машину?Ті люди, які замислюються про покупку автомобіля, хочуть, що б він був у першу чергу надійним, якісним, стильним і, звичайно ж, відповідав усім якостям, які хоче в ньому бачити споживач. Деякі люди в даному випадку, починають питати поради у своїх рідних і близьких, друзів, але все ж порадити щось в даному випадки досить складно, так як покупка автомобіля це конкретне рішення та індивідуальний вибір.

Адже кожен покупець має різною сумою коштів, неординарними уподобаннями, крім того кожен покупець автомобіля повинен ще й враховувати ті дороги по яких потрібно їм їздити, зону проживання, але все ж є деякі загальні певні поради, які повинні допомогти покупцям, так як вони не залежать від перерахованих факторів.

З самого початку слід сказати, що новачками у виборі автомобілів є ті люди, які тільки нещодавно закінчили автошколу, а можливо і взагалі – нещодавно сіли за кермо. Тому, в даних ситуаціях, слід розуміти, що вкладати багато грошей в перший автомобіль все ж не варто, так як навряд чи новачкові вдасться уникнути деяких дрібних пригод під час їзди.

Другим радою буде визначення покупцем призначення самого автомобіля, виходячи з якого, вже можна буде визначитися, який саме автомобіль буде купуватися: вітчизняний або зарубіжний. Тут майбутній автовласник повинен уявити, що він буде робити з автомобілем: їздити на роботу в офіс, їздити з друзями і рідними на відпочинок, перевозити небудь інвентар і т.д.

Дуже важливим у виборі автомобіля для кожної людини є ціна, тому можна лише тоді визначатися з моделлю і маркою автомобіля, коли людина вже вирішила яку саме суму витратить на купівлю автомобіля.

Наступним етапом є визначення розмірів автомобіля, які потрібно враховувати в залежності від того місця, де проживає людина. Для міста найоптимальнішими варіантами є вибір автомобілів класу А і В, адже якщо вибирати автомобіль більше то він значно утруднить лавірування в потоці автомобілів сучасного міста, але габаритні автомобілі також можуть і створити величезні проблеми при парковці для недосвідчених водіїв.

Слідуючи всім даним рекомендаціям, можна зробити висновок, що найбільш відповідним автомобілем для городян, які рідко виїжджають за межі міста, буде саме хетчбек, для тих людей, які люблять подорожувати і виїжджати на природу всією сім’єю ідеальним автомобілем стане седан. Якщо людина володіє великою родиною і йому потрібно часто небудь перевозити, то в даній ситуації ідеальним автомобілем може стати універсал.

У наступну чергу звертаємо увагу на техобслуговування. Зазвичай пропонують гарантійний термін до шести років, що не залежить від пробігу. У цьому випадку необхідно проходити техогляд у дилерів через певну кількість пройдених кілометрів. Виходячи з умов гарантійного обслуговування, можна підрахувати, скільки додаткових витрат до вартості автомобіля Вам доведеться витратити.

Також звертаємо вашу увагу на те, що багато виробників укомплектували свої автомобілі кондиціонером, аудіосистемою, подушками безпеки і т.д., але проте, якщо Ваші вимоги до комфорту і безпеки більш високі, то Вам доведеться заплатити додатково кругленьку суму за комплектацію автомобіля , чим ви побажаєте, тим більше що вітчизняні виробники часто не можуть надати Вам відповідну комплектацію навіть за додаткову плату. У свою чергу, не варто забувати про додаткові витрати, які становлять 10% від вартості автомобіля.

І останнім пунктом загальних правил вибору автомобілів повинна стати різновид коробки передач. Вибираючи автомобіль з автоматичною коробкою передач, людина повинна врахувати те, що вона найбільше підходить для їзди по місту, але все ж її застосування має один невеликий недолік, який полегает в тому, що після автоматичної коробки передач дуже складно перебудувати себе на користування механічною коробкою передач. Якщо ж говорити про переваги механічної коробки передач, то це в першу чергу буде її надійність, окрім цього вона також допомагає трохи заощадити паливо і є незамінною тоді, коли автомобіль потрібно трохи «розгойдати», в тих випадках, коли він потрапляє в замет або застряє в багнюці. Крім всього цього механічну коробку передач вибирають люди, чия манера їзди є агресивною, а також спортсмени. Сказати яка саме коробка передач краще, а яка гірше просто неможливо, тут кожен повинен вибирати індивідуально, враховуючи свої смаки і переваги, те ж саме стосується і автомобіля цілком.