За 10 днів більше 700 таксистів отримали дозволи на роботу

З 15 липня поточного року столичні таксисти отримали понад 700 дозволів на перевезення пасажирів.

«На вечір вівторка видано вже 714 дозволів, з них 522 дозволи видано юридичним особам, а 192 дозволу – індивідуальним підприємцям», – цитує слова представника столичного департаменту транспорту та розвитку дорожньо-транспортної інфраструктури «РІА Новини».

Як повідомлялося раніше, у понеділок, 25 липня, таксистам почали видавати дозволи на роботу в повному обсязі. У тестовому режимі видача ліцензій стартувала ще 15 липня. Для отримання спеціального дозволу таксисти зобов’язані встановити в автомобілі таксометр, помаранчевий ліхтар на даху і кольорографічне схему на борту машини. Крім того, стаж водія повинен бути не менше п’яти років, а технічний стан машини повинно бути задовільним.

Дозволи строком на п’ять років безкоштовно видаватимуться до 1 січня 2013 року. Крім того, безкоштовними будуть переоформлення дозволу та видача його дубліката. Таксистам надана можливість залишати заявки в он-лайн режимі, а видача ліцензій здійснюється від одного до трьох днів.

Закон про таксі, згідно з яким для легальної роботи таксисти зобов’язані отримувати ліцензії, набере чинності вже 1 вересня поточного року. Водіям, які працюватимуть без відповідного дозволу, загрожує штраф у розмірі 5 тисяч рублів.

Однак самі таксисти нещодавно заявили, що у зв’язку з набранням чинності нового закону вартість таксомоторних перевезень у великих містах значно збільшиться вже восени поточного року. За словами співголови профспілки «Таксист» Андрія Попкова, послуги таксі можуть подорожчати відразу на 25 відсотків.

Він також зазначив, що на початку серпня в столиці буде проведена акція таксистів, спрямована проти федерального закону про таксі. «Цей закон багато в чому непродуманий, окремі його положення потребують коригування та зміни», – додав Попков.