З чого роблять незамерзайкі без запаху? Склоомиваюча рідина або попросту омивайка потрібна для підтримки в чистому вигляді скла автомобіля. Коли на скло налипне «Мушкарів» або вас обіллє потік бруду, то омиває рідина в мить очистить скло вашого автомобіля. Але давайте розберемося разом з вами, з чого роблять омивають рідини або незамерзайкі для зимової експлуатації машини.

Якщо ми говоримо про літньому варіанті омивайкі, то в її склад крім води додають миючі хімічні речовини, які допомагають в очищенні скла машини. Якщо вам не охоче витрачатися на омиває рідина влітку, то можна просто заливати воду, хоча вона менш ефективна і слабо допомагає при очищенні скла від сильних забруднень. З приходом зими, все змінюється. Навіть якщо скупий автолюбитель раніше в бачок омивача заливав лише воду, то тут йому доведеться розщедритися на вибір зимової омиває рідини. Як ми знаємо з шкільного курсу хімії, вода при негативній температурі замерзає. У цьому випадку, нам допоможе спирт, яким розбавляють зимові омивають рідини, щоб вони не замерзли до певної температури. Ось ми і підійшли до головного питання, який звучить так: з чого роблять незамерзайкі без запаху, або який спирт туди додають. Розглянемо кожен варіант більш докладно.

1. Найдешевший і практичний варіант – це додавання метилового спирту (метанол). Незамерзайкі з його складом мають малу ціну, високу температуру замерзання, але у них є істотний недолік. У Росії застосування метанолових незамерзаючих рідин заборонено, на відміну від країн Європи. Це пов’язано з тим, що метиловий спирт дуже небезпечний для здоров’я, якщо його прийняти всередину. Тільки який автолюбитель в здоровому глузді і тверезому розумі стане вживати його для зігріву душі. Щоб убезпечити від негативних наслідків, МОЗ просто взяв його і заборонив.

2. Етиловий спирт (етанол). Попросту кажучи, це звичайна російська горілка. Все б добре, незамерзайкі з етиловим спиртом не мають різкого запаху, не є отруйними речовинами, але є один мінус – це ціна. Часом, вартість незамерзайкі з етиловим спиртом перевищує ціну самої горілки, а це означає ціну кілька сот рублів за один літр незамерзаючої рідини без запаху. З цієї причини, дані незамерзайкі не отримали належного поширення серед автолюбителів. Вже краще, в екстрених випадках, залити горілку – це дешевше і простіше.

3. Ізопропіловий спирт або ІПС. Є найпоширенішим типом незамерзаек, тому що він найдоступніший і не заборонений. Але у нього є один істотний мінус – це різкий запах. Щоб його хоч трохи згладити, виробники незамерзаек додають ароматичні речовини, хоча це допомагає дуже слабко. Тут можна дати пораду: якщо ви експлуатуєте автомобіль в середній смузі Росії, то не варто купувати незамерзайку з температурою застигання мінус 30. Адже чим менше температура замерзання зимової незамерзаючої рідини, тим менше смердючого запаху вона видає. У цьому випадку, можна обійтися незамерзайкой з температурою мінус 15 або 20 градусів.