Вступимо в СОТ - знизимо мита Нові мита на ввезені в Росію іномарки, які набрали чинності, міра тимчасова. Повернути їх до колишніх значень передбачається після вступу Росії до Світової Організації Торгівлі.
Як передає РІА “Новости” з посиланням на директора інформаційного бюро з приєднання РФ до СОТ Олексія Портанського, після приєднання ставки знову будуть знижені до 25%.
Європейська комісія вже заявила про те, що не схвалює підвищення мит на імпортовані автомобілі. Формально ж, захід не суперечить угоді з Євросоюзом, підписаним ще в травні 2004 року. У документі зафіксована ставка в розмірі 25%. “Тут ЄС вбачає протиріччя. Але формально, по” букві закону “, ми маємо право міняти мита до моменту вступу до СОТ. Ми не заявляли, що будемо дотримуватися статус-кво. А з моменту приєднання ми обов’язково повернемося на колишній рівень”, – цитує агентство Портанського.
Співрозмовник зазначив, що після вступу до СОТ Росія буде зобов’язана не тільки повернути мита на колишній рівень, а й поступово знижувати їх. Згідно з підписаним з ЄС документом, мита почнуть знижуватися після 5 років з моменту вступу: протягом наступних двох років мита будуть знижені до 15%.
Нагадаємо, що підвищення мит – захід тимчасовий, яка буде діяти протягом 9 місяців з моменту набуття ними чинності, тобто з 12 січня. Уряд РФ офіційно заявило, що рішення було прийнято з метою підтримки автокомпаній, які збирають автомобілі на території Росії, до яких належать не тільки вітчизняні автовиробники, але й іноземні.
У той же час влада запропонувала субсидіювати автокредити, взяті на купівлю автомобіля російського складання ціною не більше 350 тисяч рублів. До таких належать близько десятка моделей, половина з яких вітчизняні. На думку експертів, підвищення мита найбільше торкнулося сегмент іномарок середнього класу.

джерело: dni.ru