Volkswagen планує об’єднання бізнесу виробників вантажівок MAN і Scania під своїм керівництвом. У найближчому майбутньому глобальний концерн, у своєму прагненні стати лідируючим світовим автовиробником, може отримати до 40% акцій MAN. У цьому випадку альянс виробників вантажівок стане найбільшим у Європі.
Volkswagen є найбільшим утримувачем акцій німецького виробника вантажівок MAN. Керівництво VW розраховує викупити до 40% акцій MAN і об’єднати MAN і Scania. При цьому Volkswagen вже володіє 70% пакетом шведського виробника вантажівок Scania.
Ханс-Дітер Петш, фінансовий директор Volkswagen:

«- Взаємна інтеграція MAN і Scania тільки за рахунок об’єднання науково-дослідної діяльності дозволить скоротити витрати на 1 млрд євро. Разом з тим, збільшення пакету акцій MAN може обійтися VW в 1,5 млрд євро. Найбільший європейський виробник запропонував викупити акції по 95 євро за штуку. Ринкова їх вартість становила наприкінці минулого тижня 96,52 євро ».

Пакет у 40% акцій повинен забезпечити VW стабільну більшість голосів у прийнятті стратегічних рішень в MAN, а об’єднання MAN і Scania дозволить їм зайняти до 30% європейського ринку вантажівок.

Конкуренти, вантажні підрозділи Daimler і Volvo, займають лише по 20% європейського ринку кожен.

Ханс-Аке Даніельсон, представник Scania:

«- Це крок, який полегшує злиття MAN і Scania, так що це позитивно. Після звістки про оферту Volkswagen акції MAN подорожчали на Франкфуртській біржі на 1,5%. Прибуток MAN за підсумками першого кварталу 2011 року зросла вдвічі порівняно з аналогічним періодом минулого року. Зростання прибутку Scania в той же період склав 41%. ».

В кінці 2009 року MAN став підозрюваним у корупційному справі. Німецькі правоохоронні органи вважають, що MAN домагалася вигідних контрактів на постачання комерційного транспорту допомогою великих хабарів (“відкатів”) і отримала від цього прибуток у розмірі 250 млн євро. Якщо ці факти підтвердяться, то компанії загрожує штраф в 300 млн євро.

Мюнхенська прокуратура вважає, що незаконні угоди укладалися в 20 країнах світу з 2002 по 2009 рік, і при цьому в фігурантами у справі можуть виступати як уряду, так і комерційні структури різних країн.

За даними внутрішнього розслідування MAN, сума сумнівних платежів може становити від 50 до 80 млн євро.

Volkswagen має в наявності вільні кошти в обсязі 19,6 млрд євро і може виділити з цих сум кошти на об’єднання вантажних активів. Остаточно оформлена пропозиція про викуп акцій MAN Volkswagen з’явиться до кінця травня, після узгодження з фінансовими органами Німеччини.