Виробничі території автозаводу «ЗіЛ

Незабаром столичні власті планують скоротити виробничі території заводу «ЗіЛ» в шість разів і до 2013 року знайти стратегічного інвестора.

«Завдання полягає в тому, щоб сконцентрувати виробничу територію, зменшивши її з 280 гектарів до 50 гектарів і протягом 1,5 років знайти стратегічного інвестора», – цитує слова заступника мера Москви з питань економічної політики Андрія Шаронова РІА «Новости».

При цьому він зазначив, що крім випуску машин, на заводі «планується впроваджувати і нове високотехнологічне виробництво». Шаронов не виключив, що проект зацікавить «Сколково».

В даний час на Заводі імені Лихачова випускаються вантажівки 4331/33, автомобіль 5301, відомий як «Бичок», і ЗіЛ 4329. Основними покупцями такого роду машин є в основному МНС, комунальні служби та інші держструктури.

Раніше мер Москви Сергій Собянін заявляв, що столична влада планує модернізувати «ЗіЛ». За його словами, на сьогоднішній день близько 90 відсотків майданчиків автозаводу пустують. Борг підприємства становить 14 мільярдів рублів при обсязі річного виробництва не більше 2 мільярдів рублів.

Не виключено, що на потужностях московського заводу буде налагоджено виробництво перших російських гібридів – «Е-мобілів». За словами генерального директора «Е-Авто» Андрія Бірюкова, компанія розглядає можливість випуску гібридних «Е-мобілів» на промисловому майданчику «ЗіЛ». Він зазначив, що восени автовиробник прийме остаточне рішення про використання потужностей заводу імені Лихачова. Імовірно, московський завод буде лише доповненням до підприємства в індустріальному парку «Мар’їно» в Ленінградській області, будівництво якого почалося в червні цього року.

Завод імені Лихачова (ЗіЛ) – російська автомобілебудівна компанія – почала своє існування ще в 1916 році. На підприємстві виробляються вантажні автомобілі, автобуси, а також легкові машини представницького класу під замовлення.