Вирішуємо питання ДТП «тихо - мирноЗазвичай, постраждалий автолюбитель, відразу після дорожньо-транспортної пригоди відчуває бажання за допомогою нецензурної мови і всього, що попадеться під руку висловити винуватцю аварії все, що він про нього думає. Але, тим не менше, краще зберігати спокій і дотримуватися суворо запланованого алгоритму дій, не “вирішувати питання на місці», а негайно викликати співробітників ДАІ і страхові служби, так як збитки, завдані автомобілю, може бути набагато більше, ніж здається на перший погляд . Також, необхідно відразу включити «аварійку» і якнайкраще позначити місце ДТП, щоб не збільшилася кількість учасників аварії. У цих же цілях необхідно встановити знак аварійної зупинки.

Якщо аварійна ситуація виникла в межах Дніпропетровська або іншого населеного пункту, то необхідно встановити знак на відстані 15 м., якщо ж поза населеного пункту, то на відстані 30 м., хоча як видно з практики відстань можна і збільшити.

Якщо є потерпілі внаслідок ДТП, можна і навіть потрібно викликати швидку допомогу, також це необхідно зробити, якщо у кого-небудь з учасників аварії паморочиться голова або болить серце. До приїзду ДАІ автомобілі та предмети, які мають відношення до аварійної ситуації, повинні залишатися на своїх місцях, а також до приїзду дорожньо-патрульної служби не можна залишати місце ДТП. В іншому випадку можна позбутися прав строком до трьох років або заплатити штраф.

Для того, щоб співробітники ДАІ швидше приїхали на місце події, необхідно повідомити їм, що в результаті аварії є постраждалі.

Однак, якщо в результаті ДТП автомобілі можуть безпечно рухатися, а також немає потерпілих та третіх осіб, можна «вирішити питання на місці» і потихеньку роз’їхатися, так як франшиза по страховці досить велика. Така ситуація може виникнути, коли на дорогах пробки, що не рідкість для Дніпропетровська. Тим не менше, все одно необхідно проїхати до найближчого поста Державтоінспекції та оформити відповідні документи, заздалегідь склавши схему пригоди, яку мають підписати учасники ДТП.

Але якщо конфлікт так і не вдалося загладити «тихо – мирно» і обидва учасники ДТП викликали ДАІ, необхідно знайти свідків, які згодні дати свідчення. І якщо добровольці таки знайшлися, потрібно записати їх телефони та адреси, поки вони не передумали. Багато співробітників ДАІ не люблять опитувати свідків, оскільки, на їх думку, всі свідки, які погодилися дати свідчення, зацікавлені особи, хоча, іноді, лише з їх слів можна визначити справжнього винуватця ДТП.

Джерело: automir.dp.ua