Тюнінг ВАЗ давно ввійшов у життя автолюбителів Росії і ближнього зарубіжжя. Особливо це стосується власників російських авто. Для деяких автомобілістів тюнінг це не тільки зручності в автомобілі, зміна його технічних характеристик. Тюнінг це нічні гонки, підсвічені неоновими вогнями, це розкішний комфорт, це драйв-це життя.

Тюнінг ВАЗ може включати в себе: заміну внутрішнього «оздоблення» авто, заміна коліс, заміна або вдосконалення двигуна, зміна зовнішнього дизайну.

На даний момент найбільш схильні тюнінгу машини вітчизняного виробництва. Наприклад «лада калина», «пріора», моделі «шостий і сьомий» серії. Наприклад, на калину можна навішати антикрило, обвіс і спойлер. Замінити радіаторну решітку, і ви не відрізните її від іномарки. Так само можна модифікувати і будь-яку іншу машину Російського виробництва.

Візьмемо, наприклад такі автомобілі ВАЗ як: «ладу калина». Для початку ми повинні визначитися, у що ми хочемо її перетворити. Якщо визначилися, то почнемо. Я пропоную починати тюнінгувати двигун. Двигун у “калини” не поганий, тяговітий, от тільки обороти не великі. Допрацюємо мотор за допомогою установки фільтра нульового опору і чіп – тюнінг. Можна змінити програму встановленого на машині контролера «Інтелма». Вона збільшить крутний момент, і вплине на «еластичність двигуна». Також можна закачати так звані програми потужності, але варто попередити, що збільшитися витрата палива. Повернемося до фільтрів нульового опору, на ринку зараз їх безліч. Раджу зупинити свій вибір на таких фільтрах як PROSPORT, JR, K & N, GREEN, вони недорогі, близько 1000 рублів. Фільтр подає набагато більше повітря необхідного для згоряння палива, внаслідок чого збільшується потужність двигуна. Є ще спосіб, але він на шкоду двигуну, потрібно розточити поршні.

Вихлопна система. Додавши одну банку, ви нічого не зміните в потужності автомобіля. Що для цього потрібно, потрібна повна заміна випуску від випускного колектора до кінцевої банки глушника. В авто магазинах продаються такі Passik, Ulter, Asso, MG-RACE. При купівлі вихлопної системи варто придивитися до кінцевої банку. Запам’ятайте, вам потрібні прямоточні, тобто якщо дивитися в неї, то ви повинні побачити небо. Та й зі звуком визначитися не складно чим більше отвір, тим голосніше звук. До всіх вище перерахованих деталей варто додати випускний ресівер горбатого распредвала із збільшеним дроселем.

Якщо вам встановлених доробок не вистачає, то черга за турбіною. Ставлять турбіну Garrett 25. Після чого, потужність вашого авто ВАЗ змінитися відчутно в кращу сторону.

Підвіска для ВАЗ. Можна змінити підвіску встановивши додаткові подушки на задні амортизатори, що підніме зад авто сантиметрів на 5 але підвіска стогне жорсткою. Встановити додатковий рульової кріплення, і опорні підшипники.

Зовнішній вигляд ВАЗ. Можна встановити неонові вогні, спойлери, антикрила, обважування, змінити фари і грати. Але все це старі як світ. Зараз у моді вінілові наклейки.

По-перше легко наклеюються, навіть без належної підготовки.

По-друге зберігають (прозорі) або змінюють (кольорові) колір машини, можна замовити, що б було завдано певний малюнок.

Вініл НЕ переможений ні дощу не сонцю, має довгий блиск, і красу.