У Saab знову виникли проблеми з виплатою заробітної плати співробітникам

Компанія Saab в черговий раз затримує заробітну плату 1600 співробітникам заводу в Тролльхеттані.

За словами представника шведської марки Еріка Гірса, це «дуже сумна подія», повідомляє Reuters. Як стало відомо, без зарплати у поточному місяці залишився інженерний і адміністративний персонал. В даний час сума заборгованості та строки її погашення не повідомляються.

Як повідомлялося раніше, завод компанії Saab, який призупинив випуск автомобілів через борги перед постачальниками, відновить свою роботу не раніше осені. Раніше планувалося, що конвеєр підприємства буде запущений в серпні поточного року.

І донині Saab не може домовитися з виробниками автокомплектуючих, які припинили постачання запчастин. Ще на початку липня представники шведської марки стверджували, що компанія фактично підписала угоди з низкою постачальників, проте з деякими з них виникли проблеми.

Також автовиробник неодноразово заявляв, що фактично завершив переговори зі своїми китайськими парнерами – Pang Da Automobile (Pang Da) і Zhejiang Youngman Lotus Automobile (Youngman). Завдяки даному співпраці Swedish Automobile (раніше Spyker Cars) планував розрахується з боргами і спільно з Youngman випустити моделі Saab 9-1, 9-6 і 9-7.

Китайські партнери планують інвестувати в «Сааб» 245 мільйонів євро в обмін на частку в Swedish Automobile, яка перевищить 50 відсотків. Однак угоду досі не схвалили влади Китаю та Швеції, а також Європейський інвестиційний банк, який у 2010 році виділив Spyker кредит на 400 мільйонів євро на реструктуризацію Saab.

Врятувати шведську марку від банкрутства все ще може російський бізнесмен Володимир Антонов, у якого з’явилася можливість стати співвласником Saab. Раніше мільйонер заявляв, що готовий вкласти в «Сааб» до 150 мільйонів доларів.

Для погашення боргів перед постачальниками в кінці червня поточного року автовиробник продав активи на суму 28 мільйонів євро. Вже тоді через брак фінансових коштів Swedish Automobile припинила виплачувати зарплату співробітникам Saab.

Saab Automobile почала серійне виробництво автомобілів у Швеції в кінці 1949 року. У період з 2000 по 2010 рік власником автомобільної компанії був американський концерн General Motors. З лютого минулого року «Саабом» володіє голландська компанія Spyker Cars, яка для укладання угоди з китайськими партнерами була перейменована в Swedish Automobile.