Президент Росії Дмитро Медведєв розпорядився скасувати техогляд (ТО) для автомобілів в тому випадку, якщо процедура не стане “безпроблемною для громадян”, повідомляє РІА Новини.
На думку глави держави, існуюча система проходження техогляду та отримання талону ТО “віджила себе геть”, особливо у великих містах. “Якщо машина нова, сучасна, то такий папірець їй не потрібно, а якщо це” відро з гайками “, так вона все одно папірець отримає, але вже іншим шляхом”, – зазначив Медведєв.
Підкреслимо, що це рідкісний випадок, коли Росія успадковує український досвід, а не навпаки. Нагадаємо, що зовсім недавно Президент України Віктор Янукович виступив з подібною ініціативою. Зараз, законопроект про скасування техогляду для приватного автотранспорту знаходиться у Верховній Раді.
Одним із способів поліпшити ситуацію президент назвав позбавлення ГИБДД від функції проведення ТО. Раніше з подібною пропозицією виступали депутати Держдуми: в 2009 році група парламентаріїв підготувала законопроект про передачу процедури техогляду приватним фірмам.

У 2010 році свій варіант документа підготував Мінекономрозвитку. Принциповою відмінністю двох законопроектів був пункт про можливість дозволити компаніям, що видає талони техогляду, ремонтувати перевірені автомобілі. Депутати наполягали на вирішенні суміщення двох функцій, тоді як міністерство було категорично проти. Проте у результаті урядова комісія під керівництвом першого віце-прем’єра Ігоря Шувалова виступила на боці парламентаріїв.

У липні 2010 року законопроект про передачу техогляду приватним компаніям був прийнятий в Держдумі в першому читанні. Однак у серпні з його критикою виступив Дмитро Медведєв. На його думку, суміщення приватним компаніям функцій проведення ТО автомобіля і його ремонту “може містити корупційні ризики”.