Влада Китаю оголосила про початок національної програми стимулювання автомобільної промисловості, аналогічної американської «Готівка за автохлам». Як повідомляє AutoNews.Ru, у відповідності з умовами програми автовласник може отримати 11-18 тисяч юанів (1,7-2,8 тисяч доларів) за здачу в утиль легкового автомобіля у віці від 6 до 15 років. Брати участь у програмі можуть і юридичні особи: для них передбачені бонуси за утилізацію автобусів старше 8 років і важких вантажівок старше 10 років.
Запуск нової програми, яка буде діяти до кінця року, співпав з повідомленнями про перший за довгі роки падінні продажів автомобілів в КНР. За даними Китайської асоціації автовиробників (СААМ), продажу пасажирських автомобілів у травні зросли на 25% до 884 тисячі одиниць. Однак це на 22,5 менше, ніж у квітні, коли було продано 1,14 млн. машин. Консалтингова компанія JD Power and Associates нещодавно знизила прогноз щодо зростання китайського авторинку в цьому році з 11 до 7%.

Нагадаємо, раніше в Китаї вже діяла програма зі стимулювання авторинку. Влада з 2009 року субсидували придбання автомобілів сільськими жителями, а також знизили податок на невеликі економічні автомобілі. Під чому саме таким чином КНР удалося по підсумками 2009 року стати найбільшим в світі автомобільним ринком, обійшовши США, де продажі автомобілів падали на тлі затяжної рецесії. Однак наприкінці 2010 року дію програми підтримки автопродажів закінчилося.