У цьому році в Москві і Підмосков'ї побудують майже 30 електрозаправок

На початку червня в Росії почалися продажі першого електромобіля – Mitsubishi i-MiEV. Придбати машину можна за 1799000 рублів. Відомо, що для експлуатації «зелених» машин необхідні спеціалізовані автозаправки.

Як стало відомо, вже до кінця поточного року в Москві і Підмосков’ї з’являться 28 заправних станцій для електромобілів, повідомляє «Российская газета» з посиланням на прес-службу «Міжрегіональні розподільні мережеві компанії» («МРСК»). В даний час компанія веде переговори з російськими та зарубіжними партнерами. Бюджет проекту буде озвучений вже у вересні. У майбутньому такого роду автозаправки з’являться і в інших регіонах Росії.

Нагадаємо, що «Московська об’єднана електромережева компанія» («МОЕСК»), яка є дочірньою компанією «МРСК», і «Рольф Імпорт» (дистриб’ютор Mitsubishi в РФ) домовилися про будівництво цілої мережі заправних станцій для електромобілів ще в травні цього року.

В даний час важко сказати, чи будуть електромобілі користуватися популярністю в нашій країні. Однак слідом за Mitsubishi i-MiEV в липні цього року компанія Nissan провела закриту прем’єру електромобіля Leaf в Москві. За словами представників автовиробника, машину привезли для того, щоб познайомити Росію з технологіями, які є у «Ніссан». При цьому компанія не виключає можливість продажу Leaf на місцевому ринку, однак тільки в тому випадку, якщо держава прийме рішення будувати і розвивати мережі електрозаправок. На сьогоднішній день п’ятимісний Nissan Leaf є самим бюджетним електромобілем на ринку. У США вартість новинки стартує з 25300 доларів, в Європі електромобіль можна придбати за 28700 євро. Nissan Leaf оснащений літій-іонними батареями і електродвигуном, потужність якого становить 109 кінських сил. Без додаткової підзарядки автомобіль може проїхати близько 160 кілометрів. Максимальна швидкість електромобіля досягає 145 кілометрів на годину. Наприкінці липня компанія Nissan модернізувала Leaf. Тепер машину можна сміливо експлуатувати і взимку.

Що стосується Mitsubishi i-MiEV, то на російському ринку реалізовується європейський варіант електромобіля. Компактний міський електромобіль i-MiEV приводиться в рух електродвигуном потужністю 63 кінські сили. Зарядка блоку літієво-іонних батарей, який розташований під підлогою, за допомогою трифазної розетки займає близько 7-14 годин залежно від напруги в мережі. Без додаткової підзарядки електромобіль здатний проїхати до 160 кілометрів.