Столична влада обмежить пересування неекологічних вантажівок

Вже наступного року вантажні автомобілі, що не відповідають екологічним стандартам, не зможуть вільно пересуватися по Москві.

У рамках реалізації державної програми Москви «Охорона навколишнього середовища на 2012-2016 роки» столична влада планує підготувати нові обмеження на пересування по місту вантажівок екологічного класу нижче “Євро-4».

За словами керівника департаменту природокористування і охорони навколишнього середовища Антона Кульбачевского, в підпрограму «Охорона атмосферного повітря» буде включений пакет законодавчих актів, який і визначить порядок обмеження в’їзду вантажних автомобілів на окремих територіях міста залежно від екологічного класу, повідомляє «Інтерфакс».

Чиновник також зазначив, то в найближчому майбутньому буде створена пересувна екологічна лабораторія контролю промислових викидів.

Ще в травні поточного року Кульбачевскій заявляв, що відомство готує законопроект, згідно з яким у центр Москви не зможуть проїхати вантажні автомобілі та машини, двигуни яких не відповідаю стандарту «Євро-4». Він також зазначив, що для контролю відповідності екологічним нормам на дорогах планується встановити «спеціальні лічильники».

На сьогоднішній день вантажівкам класу нижче “Євро-3» заборонений в’їзд в межі Третього транспортного кільця.