Шипована гума поза законом Зовсім недавно, стало відомо, що мер Москви Юрій Лужков хоче прийняти новий законопроект, який торкнеться багатьох автолюбителів. Сенс його в тому, щоб заборонити експлуатувати автомобілі з шиповану гумою в зимовий період року. Поки це буде поширене лише для Москви, але з часом, якщо буде позитивний досвід, збираються ввести даний законопроект по всій Росії. Як покарання буде штраф або додатковий податок. Тих автолюбителів, які їздять взимку на шиповану гуму будуть обкладати додатковим податках. Або в іншому випадку, будуть накладати штраф на власника автомобіля з шиповану гумою.

Введення нового законопроекту пояснюється станом автомобільних доріг. Адже автомобілі з шипованими шинами здатні за сезон істереть полотно дороги на кілька сантиметрів. У наслідку цього дороги руйнуються, а будувати нові або ремонтувати старі обходитися бюджету Москви в дуже велику суму. Тільки от якість самих доріг не дуже хороше, адже частенько будівельники доріг економлять на матеріалах. Адже нормальна автодорога повинні ремонтуватися лише раз на десять років. А не як у нас ремонтують дороги щороку.

Ще одна проблема даного законодавства – це кількість аварій. Адже якщо відмовитися від шиповану гуми, то можливо збільшення кількості аварій на дорогах. Звичайно, нешиповані покришки, на даний момент, нітрохи в якості і надійності не поступаються шипованним шинам, але з “шипами” якось надійніше, та й поведінка автомобіля на дорозі в деяких умовах руху зовсім інше. Адже багато водіїв звикли їздити тільки на шиповану гуму. У цьому випадку, краще буде сплатити штраф або додатковий податок, ніж ризикувати своїм життям і життям оточуючих.

Залишається сподіватися, що даний законопроект незабаром не приймуть. Адже поки у нас існують дороги з жахливою якістю асфальту і поки не будуть нормально слідкувати за дорогами і вчасно їх очищати від снігу, то вводити новий законопроект поки занадто рано. Адже нещодавно теж скасували “маревний” закон про скасування 92-го бензину. Така ж врахувати чекає і законопроект про скасування використання шиповану гуми.