Самостійна миття та полірування автомобіля

У хорошого водія автомобіль не тільки технічно справний, а й завжди відмінно виглядає. Періодична миття та полірування автомобіля не тільки підвищує його привабливість, але і продовжує термін служби лакофарбового покриття. Деякі платять великі гроші за виконання цих робіт, однак, при бажанні, повернути автомобілю привабливий зовнішній вигляд можна і самостійно.

Мийка

Для початку автомобіль потрібно очистити від бруду, тобто помити.

На перший погляд здається, що мийка автомобіля простий і нетрудомісткий процес, проте, чистячи поверхню машини, потрібно знати, що будь-яке пошкодження лакофарбового покриття може призвести до мікротріщин, через які корпус може вразити корозія.

Інструментів для самостійної миття автомобіля потрібно зовсім небагато. Буде потрібно м’яка губка або шматок бавовняної тканини, спеціальний засіб для миття автомобіля (автошампунь) і чиста вода.

Вибираючи час для миття автомобіля, потрібно пам’ятати, що пряме сонячне світло негативно впливає на лакофарбове покриття авто, тому мити машину краще всього вранці, ввечері, в прохолодну погоду або хоча б в тіні.

Займатися мийкою бажано відразу ж після приїзду на стоянку, оскільки бруд, яка залишається на кузові, може проникати в зовнішній шар покриття, поступово руйнуючи його.

Перед початком мийки, обов’язково повністю облийте автомобіль водою, щоб відразу змити частинки дорожнього пилу і дрібну бруд. Змочувати автомобіль бажано за допомогою шланга, тому що якщо використовувати для цих цілей відро, в ньому може осідати бруд, яка буде руйнувати лакофарбове покриття машини в процесі миття.

Розводити автошампунь необхідно в ємності об’ємом приблизно 7 літрів. Такого обсягу миючого засобу буде достатньо для повного миття середньостатистичного легкового автомобіля. Після нанесення шампуню необхідно кілька разів промити поверхню автомобіля великою кількістю води, щоб повністю очистити його від залишків миючого засобу.

Якщо в процесі миття Ви виявили, що деякі частинки бруду засохли, то їх необхідно добре змочити холодною водою і акуратно стерти. Ні в якому разі не можна зскрібати бруд або використовувати для її видалення абразивні засоби.

Полірування

Наступним важливим кроком у відновленні відмінного зовнішнього вигляду автомобіля є поліровка.

Полірування автомобіля – це не тільки поліпшення зовнішнього вигляду. У першу чергу в процесі полірування заповнюються мікротріщини і невеликі подряпини лакофарбового покриття, а сама поверхня автомобіля покривається тонким шаром спеціальної речовини, яка захищає кузов від виникнення нових подряпин і мікротріщин і дозволяє надовго зберегти привабливий зовнішній вигляд.

Для хорошої і якісної полірування вам буде потрібно полірувальна машинка, яку можна купити в будь-якому автомагазині. У тому ж магазині необхідно придбати спеціальні серветки, склад для полірування та полірувальні круги (найчастіше їх виготовляють з вовни). Буде непогано, якщо ви запасетеся і звичайними бавовняними серветками – вони стануть в нагоді на фінальному етапі полірування.

Перед початком поліровки (безпосередньо після мийки) бажано протерти авто уайт-спиртом.

Самостійна миття та полірування автомобіля

Для отримання якісного результату процес полірування необхідно повторити щонайменше двічі. За перший прохід (при цьому краще всього використовувати среднеабразівний полірувальний склад, наприклад № 1750) з поверхні автомобіля будуть видалені дрібні подряпини.

Під час другого проходу, який додасть лакофарбовому покриттю блиск, краще всього використовувати безабразивних склад. Для поліпшення результату, можна зробити і третій прохід, наприклад полірувальним складом № 2500, це підсилить блиск і видалить зовсім маленькі (волосяні) подряпини.

Самостійна миття та полірування автомобіля

Для кожного складу потрібно використовувати окремий полірувальний круг. Саму полірувальні машинку як і автомобіль між проходами необхідно мити.

Після того, як процес полірування завершений, автомобіль слід знову вимити, насухо протерти і нанести на поверхню спеціальну захисну поліроль. Це зробити дуже просто: склад наноситься на серветку і рівномірно розподіляється по поверхні автомобіля до повного зникнення. Захисний склад, залежно від якості, тримається від місяця до півроку.

Практичні поради Полірувати автомобіль потрібно дуже обережно і акуратно, щоб випадково не зняти потрібний шар фарби. Поліруємості поверхню корисно змочувати водою. Вести полірувальні машинку потрібно горизонтально. Кожен наступний хід повинен трохи перекривати попередній. Для якісного виконання роботи бажано кожну деталь автомобіля (багажник, двері, капот) обробляти окремо, а потім пройтися машинкою по всій машині, прибираючи найпомітніші подряпини і тріщини. Не слід тривалий час тримати полірувальні машинку на одному місці, так як фарба може згоріти. Слідкувати за температурою можна дуже просто: якщо рука терпить, значить все добре. Періодично поверхню автомобіля потрібно протирати серветками або тканиною, щоб стежити за тим, як проходить полірування. Особливу увагу слід приділити кутах, так як саме на цих ділянках шар фарби дуже тонкий, і якщо не акуратно вести полірувальні машинку, можна повністю зняти всю фарбу з поверхні. Процес полірування дуже тривалий. Щоб якісно відполірувати машину, вам може знадобитися до 10 годин. На полировальной машинці є датчик швидкості. При першій поліровці швидкість потрібно встановити в межах 2500 оборотів в хвилину. А під час другої полірування, швидкість машинки можна збільшити до 4000 оборотів в хвилину. Полірувати машину можна і за допомогою звичайної дрилі з поступовою зміною обертів. На дриль потрібно купити спеціальну насадку, за допомогою якої до неї будуть кріпитися полірувальні диски.

Самостійна миття та полірування автомобіля – це не дуже складний, але трудомісткий процес, що вимагає акуратності і уважності. Останнім часом стає популярним мити і полірувати автомобіль самостійно, не тому що у водіїв немає коштів, щоб звернутися в автосалон, а тому що, як не дивно, якість самостійної полірування та мийки автомобіля іноді буває значно вище.