Пристрій і принцип дії іммобілайзера

Основним компонентом охоронної системи автомобіля виступає іммобілайзер, пристрій, який не тільки запобігає викрадення, але і захищає автомобіль від захоплення.

Зазвичай іммобілайзери складаються з транспондера, центрального блоку, світлодіода, кнопки Valet, антени і реле блокування. Принцип дії іммобілайзера грунтується на тому, що, якщо він функціонує в режимі охорони, то поки на території дії антенного модуля не буде виявлений записаний в систему транспондер, пуск двигуна буде заблокований. Іноді зняття іммобілайзера здійснюється за допомогою контактного ключа або брелока. Зазвичай постановка іммобілайзера на охорону здійснюється через двадцять-тридцять секунд автоматично після виключення запалення. Даний інтервал часу дозволяє повторний пуск двигуна у випадку, якщо автотранспорт заглух на дорозі випадково.

Звичайно центральний блок іммобілайзера встановлюється в салонному відділенні автомобіля, а антенний на задній стороні під сидінням водія або панеллю приладів. Іноді потрібна установка двох антен. Їх рекомендується розміщувати віддалік від будь-яких металевих предметів, так як їх вплив суттєво знижує дальність зчитування транспондера.

У іммобілайзера транспондер може бути як активним, так і пасивним. Активний транспондер харчується за допомогою власної батареї, пасивний ж не вимагає харчування. Внаслідок цього, зазвичай, активні транспондери трохи важче і більше, ніж пасивні, і виглядають приблизно так само, як виглядає брелок від сигналізації, але без кнопок. Виконується пасивний транспондер у вигляді пластикової картки або невеликого брелка. Пасивні транспондери, які виконані у вигляді брелока, мають радіус впізнання в районі 10-20 см, а ті які виконані у вигляді карток 30-40 см. У активних ж транспондерів радіус впізнання вище близько одного метра, що дозволяє носити його, не витягуючи з кишені зняття охоронної системи відбувається при посадці в автомобіль.

Рекомендується носити транспондер окремо від ключів, це допоможе не допустити захоплення автотранспорту. Але викрадають автомобілі за допомогою захоплення, як правило, дорогі. Тому, встановлюючи іммобілайзер з пасивним транспондером у вигляді брелока, зазвичай антену розташовують біля замку запалювання, носячи транспондер на зв’язці ключів.

За допомогою розриву однієї з ланцюгів автомобіля здійснюється блокування двигуна. Іммобілайзер може бути обладнаний однією або кількома спеціальними внутрішніми блокуваннями, можливістю підключення цифрового бездротового або проводового реле блокування і виходом на зовнішню блокування. Безперечно, цифрове реле блокування знешкоджується набагато складніше, ніж аналогове дротове або внутрішнє, бо на цифрове реле для зняття його з охорони потрібно подати потрібний цифровий код. При цьому, навіть при відключенні центрального модуля іммобілайзера цифрове реле залишається заблокованим, що не можна сказати про аналоговому, на яке для розблокування достатньо подати відповідну напругу. Проводове реле знешкоджується замиканням або розмиканням проводів. У разі, коли цифрова блокування є ще і бездротової, завдання угону ускладнюється вдвічі, так як для ефективного знешкодження іммобілайзера потрібно знайти місце установки блокування.

Звичайно, встановити іммобілайзер в Москві не складає ніяких труднощів, однак, для цього краще звертатися в спеціалізуються на захисті від угону центри, так як в цій справі існує ряд особливостей. Часто в автомобілях можна побачити повільно миготливу лампочку, світлодіод, який входить практично в будь іммобілайзер. Варто відзначити, що часто автомобільні злодії відшукують центральний блок іммобілайзера, бачачи дроти від світлодіода, внаслідок чого не завжди варто ставити світлодіод на помітне місце. Однак це не стосується систем, обладнаних цифровою блокуванням, тому що цифрове реле не дає можливості розблокувати колеса. Для додання підвищеного рівня секретності, як правило, всі контакти іммобілайзера пофарбовані чорним кольором.