При купівлі автомобіля, більшість власників просто не замислюються про те, де вони будуть його зберігати. Добре, якщо ви живете за містом і маєте особистий гараж на присадибної території, або є членом гаражного кооперативу, розташованого неподалік від дому.

А якщо ні?
Що, якщо єдиною альтернативою є невеликий п’ятачок землі перед будинком, за який ви змушені вести постійні суперечки з сусідами і колегами-автолюбителями. Невже, доведеться орендувати місце на платній стоянці, виплачуючи при цьому, чималі суми? Це – вихід?

На жаль, ні!
Якщо вірити оцінкам експертів, кількість транспортних засобів у більшості великих міст значно перевищує кількість паркувальних місць під ці самі автомобілі. Нерідкі випадки, коли власник авто змушений паркуватися в декількох кварталах від місця роботи або проживання.

Так що, вважайте, що вам дуже пощастило, якщо у вас перед будинком є вільний “кишеньку”.

З цим розібралися. Припустимо, у вас є вільне місце для зберігання автомобіля, яке вас влаштовує. Наступним актуальним для вас питанням, буде зберігання автомобіля.

Як забезпечити його збереження, якщо він постійно перебуває “під відкритим небом”?
Ось кілька основних рекомендацій:

1. Чохли.
Якщо увас є можливість, придбайте для свого авто спеціальний захисний чохол. Він, як не можна краще, захистить ваш транспортний засіб від впливу дощу, бруду і дрібних механічних пошкоджень, вряди нерідкі в умовах “дворового” зберігання.

Звичайно, відразу ж виникає питання збереження самих чохлів, адже їх можуть банально вкрасти. Але, ні в якому разі не використовуйте дешеві “замінники” чохлів, вони не зможуть впорається зі своєю головною метою – зберегти авто від вологи. Більше того, дешеві чохли, на відміну від дорогих, не тільки не відштовхують воду, але і мають властивості її накопичувати, що призводить до пошкодження лакофарбового покриття. Хороший чохол має тканную підкладку на гумовій або полімерній основі. Якщо ваші чохла не такі – краще взагалі без них.

2. Місце паркування.
Не менш важливим є вибір місця паркування. Більшість автомобілістів припускаються грубої помилки, коли залишають свій транспорт під деревами, в надії, що під їх гілками автомобіль буде краще захищений від дощу.
Як би нерозумно це не звучало, але залишаючи авто під деревом, ви швидше за все, будете змушені їхати в найближчу автомийку відразу після такої стоянки.

Не зрозуміло?
Дерева – улюблене місце гніздування, та й взагалі, – проведення часу рясної кількості птахів, які вже невідомо чому, але просто таки обожнюють автомобілі, особливо Ухожани і тільки що вимите.
Крім того, дерева – природні громовідводи. Вам може це здатися смішним, але за статистикою, в результаті ударів блискавок, щороку у світі гине близько 300 автомобілів.

Так, і не забувайте, що дерева не вічні, і якщо дерево вже досить старе, то в результаті сильного пориву вітру, ваш автомобіль ризикує “зловить” гілку, що впала з цього дерева.

І ще, ніколи не залишайте свій транспортний засіб поблизу під’їздів і спортивних майданчиків.
Якщо ви поставите авто занадто близько до під’їзду, це може перешкодити проїзду аварійних служб або швидкої. Потім проблем не оберете!

У випадку зі спортмайданчиками, все ще простіше. Згадайте, скільки разів, будучи дитиною, ви “потрапляли” м’ячем у автомобілі. Знаючи, що любов наших дітей “поганяти м’яч” з часом анітрохи не ослабла, перестрахуйтеся, і переставте авто в більш спокійне місце.

Як бачите, зберігати автомобіль поза гаража можна, потрібно тільки знати, як це робити.