Позашляховики Toyota і Lexus поки не продаються

Система стабілізації на таких позашляховиках, як Lexus GX460 і Toyota Land Cruiser Prado вимагає додаткового аналізу, який компанія Toyota пообіцяла провести. Якщо буде потрібно, будуть внесені необхідні зміни в її програмне забезпечення. На сьогоднішній момент продажу даних моделей тимчасово припинені через можливі проблеми з їх керованістю.

Проблема, наприклад, позашляховика Lexus GX460 полягає в тому, що при скиданні газу він володіє схильністю до різкого заносу, причому система стабілізації починає гасити ковзання з запізненням. Американський журнал Consumer Reports назвав дану модель «потенційно небезпечною» і закликав покупців задуматися, перш ніж підходити до питання про її придбанні.

Представники компанії Toyota заявили, що в результаті проведення власних тестів зазначеної моделі не було виявлено жодних проблем з керованістю. Проте продажі «Лексусів» і моделі Toyota Land Cruiser Prado, побудованої на тій же платформі, до прояснення ситуації були припинені.

Компанія Toyota також була оштрафована на 16,5 мільйона доларів за приховування даних про несправності дев’яти мільйонів автомобілів, які були тут же відкликані з продажів. Скандал вибухнув на тлі найбільшої сервісної кампанії, ініційованої компанією. Виною всьому дефект педалі газу.