Поради щодо вибору автомагнітолиВ даний час важко уявити собі авто без музичної системи. Та й стояння в дніпропетровських пробках з музикою не так втомлює. Вже в базовій комплектації на авто встановлюється магнітола з колонками. З часом, Наші вимоги до якості змінюються, а й технології не стоять на місці. Тому знайти потрібну за характеристиками і функціональності магнітолу не складе особливих труднощів.

Проведм тест-драйви: DC, Mp3, DVD автомагнітол.
Касетні автомагнітолли розглядати не будемо, так як останнім часом вони попитом не користуються, ними цікавляться тільки ті, у кого збереглися касетні записи. Багато характеристики для перерахованих вище автомагнітол є загальними. До них відносяться потужність, кількість каналів, тюнерів, входів / виходів.

Найбільш поширеними є CD-автомагнітоли. Вони відрізняються практичністю, надійністю і низькою ціною. Оптимальним рішенням буде магнітола з Mp3-декодером, так як на одному диску міститься більша кількість пісень. Останнім часом велике поширення одержали DVD-автомагнітоли, завдяки тому, що вони йдуть в парі з монітором, Ви отримуєте можливість переглядати відео.

При виборі автомагнітоли слід звернути увагу на вихідну потужність, а саме на номінальну і максимальну потужність. З номінальною потужністю відбувається тривале прослуховування музики, тому при виборі слід враховувати саме цю характеристику. Максимальна ж потужність має значення лише тоді, коли відбуваються скачки в гучності при відтворенні. При покупці автомагнітоли щоб переконатися в правильності вибору загляньте в техпаспорт пристрою. Зверніть увагу на те, що номінальна потужність повинна бути менше максимальної. А от кількість каналів в магнітолі відповідає кількості динаміків.

В даний час для підключення до джерела живлення і акустичної системи найчастіше використовують ISO-коннектор.

ISO-коннектор – це роз’єм з двох частин. У першій частині – дроти, що йдуть до харчування, а в другій частині – до колонок. У разі відсутності ISO-коннектора у Вашому автомобілі його можна придбати окремо. Не найзручнішим способом є підключення магнітоли за допомогою пайки, так як для підключення антени на задній панелі знаходиться роз’єм, а цей роз’єм Вам ще знадобиться для роботи тюнера.

При виборі автомагнітоли обов’язково зверніть увагу на наявність і кількість лінійних входів і виходів. Дана інформація необхідна при підключенні додаткового підсилювача, кросовера або еквалайзера.

Не останнім при виборі магнітоли є зручність панелі, підсвічування, колір і яскравість дисплея (настроюється чи інтенсивність її світіння).

Для налаштування звуку зазвичай використовується еквалайзер. Найчастіше магнітоли оснащені трьохсмуговим еквалайзером, для налаштування низьких, середніх і високих частот. Дорогі ж автомагнітоли оснащені семиполосний еквалайзером. Існує ще така функція, як тонкомпенсація, з її допомогою при маленькій гучності підвищуються високі і низькі частоти.

У кожній магнітолі є FM / AM-тюнер, який у свою чергу має свої особливості. Для кожного радіоприймача головним є повний діапазон необхідних частот. Більшість магнітол оснащені цифровими тюнерами, тобто пошук хвиль здійснюється автоматично. Обов’язково перевірте магнітолу на чутливість тюнера, так як це впливає на якість сигналу. Існує також така функція як RDS, завдяки ній відображається інформація передана радіостанцією.

Магазини в Дніпропетровську мають величезний вибір автомагнітол, серед них Автосвіт радить зупинити свій вибір на магнітолах таких фірм, як Sony, Pioneer, Alpine, Kenwood, Blaupunkt і Clarion.