Поліси ОСАГО в Росії стали істотно дорожче

У четвер, 28 липня, набули чинності поправки до закону про ОСАГО, які підвищують розрахункові коефіцієнти страхових тарифів.

Згідно з постановою уряду РФ «Про внесення змін до страхові тарифи по обов’язковому страхуванню цивільної відповідальності власників транспортних засобів, їх структуру та порядок застосування страховиками при визначенні страхової премії», яку було підписано прем’єр-міністром РФ Володимиром Путіним, коефіцієнти підвищилися в залежності від віку та стажу автомобіліста, потужності двигуна транспортного засобу та кількості осіб, допущених до управління автомобілем.

Наприклад, коефіцієнт страхових тарифів за ОСАЦВ при необмеженому числі осіб, допущених до управління автомобілем, збільшився з 1,7 до 1,8. Коефіцієнт страхових тарифів залежно від віку і стажу водія для автомобілістів до 22 років включно зі стажем водіння до 3 років збільшено з 1,7 до 1,8, для водіїв у віці більше 22 років зі стажем водіння до 3 років – з 1,5 до 1,7, а у віці до 22 років зі стажем понад 3 роки – з 1,3 до 1,6.

Крім того, коефіцієнти страхових тарифів за ОСАЦВ збільшилися в залежності від технічних характеристик машини. Для автомобілів з двигуном, потужність якого становить від 50 до 70 кінських сил, коефіцієнт підвищився з 0,9 до 1, а для двигунів при потужності від 70 до 100 кінських сил – з 1 до 1,1. Коефіцієнт залежно від періоду використання транспортного засобу для 3 місяців змінився з 0,4 до 0,5, для 4 місяців – з 0,5 до 0,6, а для 5 місяців – до 0,65 з 0,6.

Страхування автоцивільної відповідальності подорожчало майже в 170 містах Росії. У середньому тарифи зросли на 15-20 відсотків. А от у Пермі, Челябінську, Казані і Якутську встановлений максимальний коефіцієнт – 2. Базовий тариф ОСЦПВ і раніше залишається на рівні 1980 рублів.