Плюси і мінуси повного приводу

Який привід краще? Передній, задній, а може краще віддати перевагу автомобілю, оснащеному повним приводом. Приблизно в такій ситуації перебуває кожен автолюбитель, вибираючи новий автомобіль. Про всі ці приводах ходять міфи, як позитивні, так і негативні одні розповідають, що взимку керувати задньопривідним автомобілем просто неможливо, інші, що безпечніше передньопривідного автомобіля нічого немає і т.д.

Щоб розвіяти подібні висловлювання, які можуть ввести вас в оману, ми сьогодні і поговоримо з вами про одну такого різновиду про повнопривідних автомобілях, зокрема про недоліки та переваги даного виду приводу.

AWD і 4WD-що це таке і яка між ними різниця.

Перед тим, як приступити до огляду даного виду приводу, хочеться трохи зупинитися на термінології. Повнопривідні автомобілі можуть працювати в двох режимах AWD і 4WD. Перший режим роботи, має на увазі під собою повний привід, який може працювати в постійному або автоматичних режимах. 4WD це тип повного приводу, що підключається і відключається вручну. Існує також ще один режим повний привід, який задіюється за необхідності це означає, що повний привід може працювати або як в автоматичному, так і ручному режимах. Суть повнопривідної системи, яка підключається вручну, полягає в тому, що трансмісія може працювати в двох режимах. Перший режим забезпечує передачу крутного режиму лише на одну вісь, найчастіше на задню. Сенс роботи другого режиму підключається повного приводу полягає в передачі потужності на обидві осі, які мають жорстку зв’язку між собою.

Повнопривідна система, яка працює в автоматичному режимі, крутний момент рівномірно розподіляє на обидві осі постійно. Часто редактори автомобільних журналів плутаються в даному питанні, ніж вводять читачів в оману. У нашій же статті, перераховані вище терміни будуть часто використовуватися і там, де це буде потрібно, я буду вносити необхідні уточнення, щоб ви не заплуталися в використовуваної термінології.

Диференціали автомобіля

Під диференціалом мають на увазі певну кількість шестерень, головне завдання яких розподіляти крутний момент, який надходить від трансмісії.

Сучасні системи повного приводу мають три диференціала, які рівномірно розподіляють потужність на всі чотири колеса, тим самим, забезпечуючи комфортний поворот, без можливого опору. Основне навантаження лежить на центральному диференціалі, оскільки він, відбираючи крутний момент у коробки передач, рівномірно розподіляє його між переднім і задніми диференціалами. Не обладнані центральним диференціалом лише повнопривідні системи, що працюють в ручному режимі управління повним приводом. Це пов’язано з тим дискомфортом, який відчуває автомобіль на сухій дорозі.

Головним недоліком використовуваних в технології повного приводу диференціалів є їхня можлива блокування, оскільки саме від неї залежить поведінка машини на дорозі. Одним словом втративши зчеплення з дорожнім полотном хоча б одним колесом, ви ризикуєте бути знерухомлених. Це пов’язано з тим, що диференціал намагається передати потужність на вісь, що має найменший опір. Таким чином, втративши одним колесом зчеплення з дорожнім покриттям, вся наявна потужність буде передаватися на нього. Оскільки, полнопріводниму автомобілю найчастіше доводиться їздити по поганих дорогах, всі сучасні автомобілі з такою приводний системою мають подібну блокування.

Негативні сторони систем повного приводу

Управляти автомобілем, обладнаним даним типом приводу, особливо в складних дорожніх умовах досить непросто, хоч він і зібрав усі позитивні якості двох типів приводів. Автомобілі, обладнані ручним повним приводом, найчастіше ведуть себе на дорозі як задньопривідні. А ось, про постійні повнопривідних системах так сказати не можна. У тому випадку, де машина з переднім приводом вимагає збільшення кількості газу, а заднеприводная навпаки зменшення подачі палива, повнопривідна потребуватиме і в тому і в іншому, все залежить від якості зчеплення коліс з поверхнею дорожнього полотна, швидкості руху та інших факторів.

Заздалегідь вгадати, що потрібно зробити в даний момент дуже складно. Ускладнює ситуацію і той факт, що втратити стійкість повнопривідний автомобіль може в один момент, без найменших на те передумов. З цієї причини, якщо автомобіль понесло на узбіччя, вийти переможцем із ситуації буває дуже складно, недосвідченим автолюбителям навіть не під силу.

Негативною особливістю систем повного приводу, зокрема з ручним керуванням, є підвищений знос деталей, високий рівень шуму і збільшений, в порівнянні з передньопривідними і задньопривідними системами, витрата палива. Це пов’язано з конструкцією самої системи приводу. Так як між обома осями автомобіля, обладнаного постійним повним приводом, існує жорстка зв’язок, система повного приводу може працювати з рядом обмежень нею не можна користуватися, рухаючись по сухій, твердій дорозі. Це означає, що і тягу ви не зможете використати максимально.

До недоліків повнопривідних систем також відноситься складність і дорожнеча обслуговування і ремонту. Це пов’язано зі складністю конструкції приводу, наявністю великої кількості деталей у порівнянні з іншими видами приводу. Багато в чому на вартість обслуговування також дуже впливає марка і модель автомобіля.

Позитивні сторони систем повного приводу

Головною перевагою повнопривідних автомобілів є їх підвищена прохідність, можливість рушити з місця без пробуксовування коліс, не звертаючи уваги на стан дорожнього покриття. Автомобілі, обладнані повнопривідними системами, мають підвищену динаміку в порівнянні з іншими видами приводів. Але, як би там не було, даного виду приводу зовсім не гарантує вам те, що ви зможете легко подолати той чи інший брід. У даних ситуаціях багато залежить від професійних здібностей водія, технічного стану покришок і автомобіля зокрема.

Як би там не було, жоден з вище перерахованих типів повного приводу не зможе служити панацеєю в тій чи іншій небезпечній ситуації. Вас зможуть врятувати тільки ваші професійні навички керування автомобілем, холоднокровність, вміння контролювати ситуацію. Намагайтеся навчитися керувати самі автомобілем, менше звертаючи увагу на тип його приводу, і лише тоді, він стане для вас передбачуваним і керованим.

Задумайтеся над цим!