Підготовка автомобіля до зберігання.

У цій статті мова піде про те, як підготувати автомобіль до тривалого зберігання. Починати цю роботу потрібно з миття автомобіля і прибирання салону. Огляньте стан лакофарбового покриття, невеликі пошкодження подкрасьте або оброблених відповідними складами для видалення подряпин. Також дуже хорошим варіантом буде нанесення на лакофарбове покриття спеціального автоконсервантів.

Щоб захистити паливний бак від корозії потрібно його повністю заправити бензином. Далі потрібно запустити двигун, дати йому попрацювати приблизно три хвилини. Після цього заглушите мотор, виверніть свічки запалювання і залийте в кожен циліндр двигуна через отвір для свічки 20-30 г моторного масла. Щоб масло рівномірно розподілилася в циліндрах, увімкніть на дві – три секунди стартер. Укрутіть свічки запалювання.

Закрийте промасляной папером отвір забору повітря повітряного фільтру і вихідний отвір глушника.

Для більшого збереження ременя приводу генератора звільніть його натяг.

Зніміть акумуляторну батарею з автомобіля, наконечники проводів покрийте консерваційного мастилом.

Акумулятор потрібно зберігати згідно з вимогами, вказаними в інструкції з її експлуатації.

Всі електричні дроти потрібно очистити від бруду. Нефарбовані деталі кріплення мотора, інших агрегатів, шарнірні з’єднання приводів управління (заслінками карбюратора, стоянковим гальмом, замки капота і дверей і т.п) покрийте тонким шаром консерваційного мастила.

Злийте рідину з бачка склоомивача. Якщо система охолодження автомобіля заправлена водою, то її теж потрібно злити.

Прикрийте мотор автомобіля (під капотом), шматком брезенту, плівкою або промасляной папером, щоб захистити його від пилу.

Не залишайте КПП в нейтральному положенні, включіть першу або другу передачу.

Щоб зняти навантаження з деталей підвіски потрібно підняти кузов на 8-9 см і встановити автомобіль на підставки. Повністю піднімати автомобіль, так, щоб колеса відірвалися від землі, не рекомендується. Знизьте тиск в шинах приблизно до 1кгсм2.

Тепер поговоримо про умови, найбільш придатних для зберігання автомобіля. Приміщення для зберігання має бути темним, добре провітрюваним, з температурою повітря не нижче +5 С і вологістю 50-70%. Якщо у вас є можливість забезпечити такі умови, то акумулятор з автомобіля можна не знімати. Якщо в приміщення, в якому зберігається автомобіль, потрапляє сонячне світло, то кузов і шини бажано закрити чохлом. Якщо машина зберігається на відкритому майданчику, то подбайте, про те, щоб чохол не прилягав до лакофарбового покриття кузова. Найкраще, якщо чохол буде водонепроникним і натягнутим на спеціальний каркас, який забезпечить зазор між чохлом і кузовом.