Нове сімейство двигунів Sky від компанії Mazda

Відомий японський виробник автомобілів – компанія Mazda представила свій новий проект, яким є нове сімейство двигунів Sky, при цьому творці заявили, що серійне використання даної розробки розпочнеться вже з 2012 року. Першим автомобілем, на який буде встановлений двигун з нової серії Sky, стане модель Mazda 6.
Представники компанії Mazda заявляють, що нову лінійку двигунів під назвою Sky будуть представляти різні агрегати – це будуть і дизельні мотори і бензинові. А працювати ці агрегати будуть спільно з шестиступінчастими коробками передач, представленими і «механікою» і «автоматом». Сьогодні виробники заявляють, що застосування цих нових двигунів посприяє економії палива – до 20% – це в порівнянні з двигунами «Mazda», які японський виробник випускає на даний момент і обладнає ними свої машини.
Планується, що першим з нового сімейства двигунів, в серійне виробництво надійде модель, яка має потужність в 165 кінських сил і являє собою бензиновий двигун з безпосереднім уприскуванням палива, об’ємом в два літри. Разом з цим двигуном в серійне виробництво вступить також і дизельний мотор з потужністю 175 кінських сил і об’ємом в 2,2 літра. За двома цими моделями у виробництво повинні надійти ще кілька варіантом моторів, в числі, яких будуть і малолітражні моделі.
Представники компанії Mazda офіційно заявили, що їхні нові автомобілі Mazda 6 оснащуватимуться агрегатами сімейства Sky і механічними коробками передач, при цьому вони будуть виділяти в атмосферу не більше 105г вуглекислого газу на один кілометр. Що ж стосується обсягу викидів шкідливих речовин в атмосферу для бензинових двигунів, то він не перевищує 140 г на один кілометр.
Проект зі створення лінійки силових агрегатів Sky, від компанії Mazda включав в себе також і розробку нової універсальної платформи, яка має збільшений відсік для двигуна. Саме цю нову платформу, виробники легко можуть адаптувати під використання на кросовери і середньорозмірних хетчбеків, але підійде вона і для великих автомобілів, таких, наприклад, як мінівени. Дана платформа обладнана модернізованим рульовим управлінням з електропідсилювачем і новою схемою підвіски.
Перший раз проект сімейства двигунів під назвою Sky був представлений світу на Токійському автосалоні, який проходив у 2009 році. Саме тоді японська компанія Mazda заявляла про намір почати серійне виробництво нових двигунів вже з 2010 або початку 2011 року, але все ж прем’єру цих агрегатів виробник відклав.