Небезпеки нічної їздиУявити наше життя без автомобільного транспорту сьогодні просто неможливо. Тим більше що сучасній людині доступні будь-які марки машин, будь то опель астра або хаммер.

Не випадково тому сьогодні все більше і більше людей різного віку прагнуть поповнити ряди автовласників. Однак у кожної медалі завжди є й зворотний бік. У даному випадку такою є що збільшується з кожним роком кількість аварій на дорогах. Статистика стверджує, що в темний час доби ризик виникнення аварійних ситуацій зростає в два рази. Погана видимість, втома, ослабленою увагу – ось далеко не повний перелік причин, з яких це відбувається. Разом з тим, багатьох неприємностей цілком можна уникнути, якщо дотримуватися ряду нехитрих правил.
Так, наприклад, експерти не рекомендують сідати за кермо вночі, якщо ви погано себе почуває. Не слід цього робити і людям зі зниженим зором. Уникати нічної їзди повинні також і особи, які страждають різними хронічними захворюваннями.

Як вже зазначалося, небезпека нічної їзди обумовлена, насамперед, поганою видимістю дороги, можливістю бути засліпленим зустрічними фарами. Не можна також забувати і про особливості функціонування організму вночі. Як правило, в цей час доби у людини знижується швидкість реакції і обмінних процесів. З’являється сонливість, знижується працездатність.

Однак якщо ви все-таки вирішите їхати в темний час доби, то краще підготувати себе і автомобіль заздалегідь. Уважно вивчіть маршрут по картах або схемами. Під час руху потрібно дотримуватися швидкісного режиму і правила дорожнього руху. Виберіть авто, за яким можна слідувати. Зрозуміло, якщо воно підходить вам за швидкістю і стилю водіння. Водієві перед дорогою слід виспатися, надіти зручний одяг, злегка перекусити. Якщо у вас поганий зір, потрібно обов’язково надіти окуляри і / або контактні лінзи.

Сам автомобіль теж потрібно заздалегідь підготувати: ретельно вимити фари і лобове скло, так як розлучення і бруд у нічний час доби створюють заважають руху відблиски. Багато сучасні автомобілі, такі як шевроле лачетті або шевроле Круз мають систему автоматичного регулювання фар. Якщо ваша машина не має такої функції, отрегулірйте світло перед поїздкою самостійно.

При русі в сутінках потрібно включити ближнє світло, а габарити використовувати тільки для стоянки. Попередньо потрібно подбати про яскравість приладової панелі. У разі, якщо вона недостатня, їдьте в найближчий сервіс opel, шевроле або форд. Фахівці майстерні неодмінно відрегулюють всі механізми.

На трасі потрібно побоюватися автомобілів великих розмірів-вантажівок і транспортних хур. Нерідко їх реальні розміри не співпадають з габаритними вогнями. Якщо трапилося так, що вас засліпили фари зустрічного автомобіля, обов’язково включите аварійне освітлення і зупиніться!

У тому випадку, якщо вам хочеться спати, потрібно зробити зупинку, перекусити, попити чай або кава, вмитися і трохи порухатися. Це підбадьорить вас і додасть сил. Однак якщо не один з цих способів не допомагає, можна поспати, але не більше 15-30 хвилин.

Під час руху автомобіль потрібно регулярно провітрювати, слухати енергійну музику. Це допоможе вам не заснути за кермом.

Джерело: automir.dp.ua