Альянс Renault-Nissan планує використовувати три основних платформи для виробництва автомобілів спільно з найбільшим російським виробником “АвтоВАЗом”. Платформа, на якій проводиться сама бюджетна модель ВАЗу – Lada Granta – буде використана, у тому числі, для моделей Renault і Nissan.
Про плани на виробництво автомобілів спільно з “АвтоВАЗом” і Іжевським автозаводом розповів генеральний директор Renault в Росії Бруно Ансель. За словами керівника, альянс планує використовувати три основні платформи, однією з яких буде платформи Lada Kalina, на якій зараз збирається сама бюджетна модель Волзького автозаводу Lada Granta.

“Є якесь рішення про те, щоб розвивати діяльність АвтоВАЗу навколо трьох основних платформ. Перше – це Lada Granta, у створенні якої брав участь і альянс. І цю платформу ми будемо використовувати в Росії для всіх трьох марок. Друге – це платформа В0, яка також буде використовуватися для всіх трьох марок. І третє, це платформа У АвтоВАЗу. Ця платформа, в якій будуть використовуватися комплектуючі Renault і Nissan, але цю платформу Renault і Nissan ще не вирішили використовувати для виробництва автомобілів під своїм брендами. Вона буде використовуватися тільки АвтоВАЗом. При цьому платформа В також буде використовувати спільні комплектуючі з В0 “,-розповів Ансель в інтерв’ю агентству” РИА Новости “.

Ще одна платформа, яка фігурує у виробничому плані “АвтоВАЗу”, – Lada SM3. На цій платформі збирається, у тому числі, Nissan Almera Classic. За словами глави компанії, рішення по ній поки не прийнято. “Виробництво АвтоВАЗом автомобілів на платформі SM3 ще остаточно не затверджено. Проект з SM3 існує, і ми його зараз серйозно обговорюємо. Ми вивчаємо економічні складові, а також автомобілі, які будуть вироблятися на цій платформі”, – прокоментував Ансель.

Французький автовиробник планує і надалі надавати свої розробки, у тому числі нові платформи, “АвтоВАЗу”. Ансель зазначив, що в даний час альянс розробляє платформу для маленького автомобіля. “Якщо вона у нас буде, то ми запропонуємо її АвтоВАЗу, але поки про це рано говорити. Поки це тільки концепт”, – підкреслив глава компанії