МОЗ вирішило посилити вимоги до медогляду водіїв

МОЗ РФ підготував законопроект, що припускає посилення правил медичного огляду водіїв.

У документі йдеться, що звичайним автомобілістам доведеться проходити медогляд раз на п’ять років, а от водіїв, для яких водіння машини є професією, зобов’яжуть робити це практично щодня. Як стало відомо, для автомобілістів-професіоналів «будуть введені періодичні, передрейсові і післярейсові медогляди, а також заходи щодо вдосконалення навичок надання першої допомоги постраждалим». Крім того, відомство планує розширити список захворювань, які обмежують отримання водійського посвідчення і допуск до водіння. Відповідно до законопроекту, медогляд водії зможуть проходити в будь-яких медичних організаціях, у яких є ліцензія на даний вид діяльності. А ось порушення порядку опосвідчення спричинить штраф для посадових осіб у розмірі від 2 до 5 тисяч рублів, для юридичних – 30-50 тисяч рублів, повідомляє «Комерсант».

В даний час водії зобов’язані проходити медогляд кожні три роки. Проте медична довідка необхідна лише при первинній видачі водійського посвідчення, його заміні або поверненні після закінчення строку позбавлення.

Ні для кого не секрет, що неймовірна кількість меддовідок для водіїв є «липовими». Ще рік тому МВС РФ планував створити банк даних медичних установ. Так, на думку чиновників, створення такого банку даних дозволить виключити можливість видачі та обміну водійських посвідчень при пред’явленні громадянами підроблених медичних довідок. Якщо подібну базу даних створять, то інспектори при видачі водійських прав зможуть без праці перевірити, чи допущений конкретний водій до управління транспортним засобом за станом здоров’я, і вже на підставі цієї інформації приймати рішення.