Mazda, Росія, вібраціїУ Росію приїхав президент європейського відділення Mazda Джеймс Мюр (James Muir). Приїхав він не просто так: за підсумками 2007 року Mazda подолала позначку в 50 тисяч проданих автомобілів. А в 2008, як вважає Мюр, його компанія здійснить ще один стрибок.

За підсумками наступного фінансового року (тобто у квітні 2009) Росія повинна стати найбільшим для японської компанії ринком в Європі, а в світовому масштабі вийде на п’яте-шосте місце. У списку найбільш прибуткових для Mazda ринків Росія також займе одну з перших рядків.

Враховуючи все це, Mazda вирішила підвищити статус свого російського філії. І тепер голова “Мазда Мотор Рус” Йорг Шрайбер отримав посаду президента і автоматично став одним з топ-менеджерів Mazda Europe. Російська Mazda тепер не просто “продавець”. Вона зможе впливати на багато процесів в компанії, включаючи виробництво і розробку нових моделей.

Перед тим як оголосити про нову посаду Йорга Шрайбера Джеймс Мюр зустрівся з групою журналістів, де у нас була можливість у неформальній обстановці поставити йому свої запитання.

– Mazda зараз говорить про виняткову важливість російського ринку. Чи означає це, що ви зібралися побудувати тут завод?

Джеймс Мюр: Ні, поки будувати завод ми не готові. Спробую пояснити чому.

Mazda Europe – компанія, яку я очолюю – працює не тільки на західноєвропейських ринках. Ми продаємо машини в Центральній Азії, Африці та Туреччині. Це велика територія, на якій вести бізнес не так вже просто. Проте у нас є резерви, є куди рости.

Зараз продажі Mazda Europe – 320 тисяч машин на рік. І якщо говорити про будівництво заводу, то такого обсягу недостатньо. Щоб підприємство виправдовувало себе з економічної точки зору (а не було лише способом обійти мита – прим. Авто.Ленти.Ру) потрібно продавати 200 тисяч автомобілів, створених на одній платформі. А у нас зараз найпопулярніша модель – “трійка” – розходиться тиражем 110 тисяч машин, шістка – 100 тисяч. До двохсот нам ще треба належить рости. Відбудеться це, як мені здається, десь у 2010 році.

Джерело: auto-most.ru