Lamborghini - автомобіль, людина чи трактор?Ферручо Ламборгіні (Ferruccio Lamborghini) народився 28 квітня 1916 року в маленькому селі в північній Італії. З дитинства він захоплювався моторами, і, бачачи це, батьки відправили його вчитися в Індустріальний коледж в Болоньї. Він встиг отримати диплом інженера, коли почалася Друга Світова. Він займався ремонтом в Італійських ВВС на острів Родос.

Коли він в 1946 році повернувся додому, то почав заробляти на життя ремонтом тракторів, які в той час широко використовували деталі, що вироблялися для військової техніки. Так він поступово заснував своє виробництво тракторів, з часом перетворившись на досить успішного бізнесмена.

Він був людиною, яка намагався отримувати задоволення від життя. Ферручо плекав великий інтерес до автомобілів, особливо швидкохідним, в результаті чого він купив протягом декількох років кілька автомобілів “Феррарі”. Але в ті часи дорожня версія “Феррарі” не блищала якістю виготовлення – Енццо Феррарі віддавав всю свою енергію і сили гоночним машинам, а дорожні автомобілі були тільки засобом заробляння грошей. На початку 60-х у Ферручо Ламборгіні був “Феррарі 250 GT”, який він часто ремонтував, не отримуючи належного результату.

В один прекрасний день, коли він отримав свій “Феррарі” з сервісу, де йому повинні були відремонтувати зчеплення, Ферручо побачив, що проблема полягає в невдалій його конструкції. Він вирішив особисто переговорити з Енццо. У підсумку, коли Ламборгіні почав щось пояснювати Феррарі, той йому відповів, що тракторист Ферручо нічого не розуміє в екзотичних спортивних автомобілях. Ферручо це зачепило і він вирішив довести Енццо, що може зробити краще.

Він прагнув не тільки зробити машину краще і швидше, він хотів, щоб його клієнти були завжди задоволені і мали мінімум проблем зі своїми авто. Будучи дуже багатою людиною, він організував компанію “Lamborghini Automobili” і почав будувати завод всього в 15 кілометрах від заводу Феррарі. Та ще переманив звідти деяких талановитих інженерів. У жовтні 1963 року прототип його першої машини – “Ламборгіні 350 GTV” був готовий. Виробництво цієї моделі було запущено в березні 1964 року. Він дійсно довів, що він може робити відмінні спортивні автомобілі!

За більш ніж тридцятирічну історію фірми було випущено дванадцять марок спортивних автомобілів Lamborghini (GT, Islero, Jarama, Espada, Urraco, Silhouette, Jalpa, Miura, Countach, Diablo, Murcielago, Gallardo) – всього 43 серійні моделі, не рахуючи “спеціальних видань” . Всі вони відрізнялися неабиякими технічними характеристиками, якісною збіркою і передовими технологіями і придбали величезну популярність.

Ще в 1970-ті роки Ферручо Ламборгіні вперше відчув, що автомобільний бізнес віднімає у нього занадто багато часу і нервів, щоб випускати щось ще. Він продав свою тракторну фабрику концерну Fiat. А зрештою розлучився і з основним бізнесом, що приніс йому світову славу. Продавши фірму, її глава віддалився на свої виноградники поблизу Перуджі. Він свого домігся – його машини перевершили машини Феррарі.

20 лютого 1993 Ферручо Ламборгіні помер. Зараз підприємством володіє концерн “Фольксваген” через своє дочірнє підприємство “Audi AG”. Великі технічні можливості Audi дозволяють і далі випускати найвишуканіші, потужні, дорогі й ексклюзивні автомобілі серійної зборки.

Джерело: auto-most.ru