Компактний кросовер Mazda CX-5 стане першим автомобілем в лінійці японської компанії, який стане носієм всього комплексу технологій SkyActiv, включаючи нову платформу, двигуни і коробки передач. Прототип цієї моделі був представлений у березні поточного року на моторшоу в Женеві під ім’ям Minagi, а серійна версія дебютує у вересні у Франкфурті.
Кросовер CX-5 буде побудований на новій модульній платформі з збільшеним моторним відсіком, яка може бути адаптована як під використання на середньорозмірних хетчбеках, так і на позашляховиках. У гамму двигунів автомобіля увійде 2,2-літровий дизель сімейства SkyActiv з двоступінчатим турбонаддувом, що розвиває 175 кінських сил (при 4500 оборотах на хвилину) і 420 Нм крутного моменту (при 2000 оборотах на хвилину).

Як стверджують у «Мазді», такий агрегат відповідає екологічним нормам «Євро-6» і споживає на 20 відсотків менше палива, ніж нинішній 2,2-літровий дизель. Мотор зможе працювати в парі з новою шестиступінчастою механічною коробкою передач, яка також входить в сімейство SkyActiv.

Крім того, в гамму SkyActiv також буде включений дволітровий двигун потужністю 165 кінських сил (210 Нм при 4000 оборотах на хвилину), який розрахований на споживання 95-го бензину і витрачає на 15 відсотків менше палива, ніж попередній аналогічний мотор.

Передбачається, що серійний CX-5 буде доступний як c повнопривідною трансмісією, так і у версії з приводом тільки на передні колеса.

На ринку цей автомобіль з’явиться в 2012 році. Він буде продаватися на всіх ключових ринках – в США, Європі, Росії та Китаї.