Президент Автомобільної федерації України Євген Червоненко презентував у Криму міжнародну нагороду 2011 IRC trophy, отриману за успішне проведення гонок Prime Yalta Rally цього року. “У чемпіонаті всього 13 етапів, серед яких Монте-Карло, Сан-Ремо, Сан-Марино – провідні курорти. Спочатку виділили три країни, а потім сказали, що ми були кращими з усіх, – ділиться радістю Євген Червоненко. – В офіційному листі промоутерів сказано, що Prime Yalta Rally тепер замінює ралі в Монте-Карло. Тобто той девіз, над яким всі сміялися – “Ялта буде українським Монте-Карло” – він потроху збувається “.

Знов випробувати гоночний кураж Ялті належить восени 2012 р. Через футбольного Євро гонку проведуть не в перших числах червня, як торік, а 14-15 вересня. Таким чином, у міста буде час відпочити від фестивальної метушні після другого музичного свята Crimea Music Fest, який проходитиме з 28 серпня по 1 вересня. Те, що відбувається на Prime Yalta Rally знову транслюватиме “Євроспорт”, причому, в цьому році канал виділити не 6,5 годин прямої трансляції, як у минулому, а на 14 годин більше. “До того ж цього року вперше буде діяти додаток для IPad і IPod – у всьому світі на цих пристроях пройде пряма трансляція ралі в Ялті, – повідомив” Сегодня “Євген Червоненко. – У січні на зустріч з президентом України приїдуть генеральний промоутер Кубка світу і президент “Євроспорту”.

За словами Євгена Червоненка, він вже розмовляв про майбутніх перегонах з прем’єром автономії Анатолієм Могильовим і вважає, що взаємини з кримською владою в справі організації ралі залишаться найрезультативнішими. “Але так як ми добилися світового визнання, коли прем’єром Криму був Василь Георгійович Джарти, гонка буде присвячена його пам’яті”, – заявив організатор. Розраховує Червоненко і на підтримку сім’ї Януковичів: “Сподіваюся, що ми зможемо так підготуватися, що президент знову надасть честь сказати:” Джентльмени, заводьте мотори! “. Що стосується Віктора Вікторовича (молодший син Януковича. – Ред.), То ми дуже раді , що він увійшов у наше автомобільну сім’ю. В якій дисципліні він буде їхати, не знаю. У Ялті дуже важка гонка, і якщо комітет ралі дасть ліцензію, то він буде брати участь, але в чемпіонаті України “. Сам Євген Альфредович від участі в гонці вирішив відмовитися. “Пообіцяв дружині”, – віджартовується спортсмен.

ЕКОЛОГИ ПРОТИ. Єдиними супротивниками Prime Yalta Rally Червоненко вважає природоохоронні служби. Ті відповідають любителям автоспорту взаємністю. “З одного боку, ми розуміємо, що вони роблять хорошу рекламу Криму. З іншого, було б краще проводити такі заходи десь у степовій зоні, щоб не шкодити довкіллю”, – вважає президент кримської асоціації “Екологія і світ” Віктор Тарасенко . Втім, конкретних даних про негативний вплив перегонів на природу ЮБК в екологів немає. Такі дослідження коштують дорого і тому не проводяться.

Тетяна Берегова