У 2011 році “Реал” і “Барселона” зустрічалися між собою вже сім разів (два матчі чемпіонату, два матчі Ліги чемпіонів, два матчі іспанського Суперкубка і поєдинок Кубка Іспанії), і п’ять останніх зустрічей на “Сантьяго Бернабеу” господарі поля виграти не могли .

Хоча все починалося для “Реала” просто фантастично. Йшли перші секунда матчу “, а на табло було вже – 1:0. Вальдес вибив м’яч прямо на ногу ді Марії, аргентинець не став бити, а спробував видати передачу Бензема, Бускетс пас перехопив, але від нього снаряд відскочив до Озілу, який пробив з 20 метрів. Удар толком у німця не вийшов, але все від того ж Бускетса м’яч відлетів до Бензема, який забив м’яч у ворота з трьох метрів.

“Барселона” досить швидко могла відігратися – Рамос послизнувся на своїй половині поля, Мессі підкараулив цю помилку і підібрав м’яч, увійшов до штрафної і низом пробив у дальній кут, але Касільяс врятував. Однак в цілому “Реал” контролював хід матчу, мадридці грали дуже щільно і не давали суперникам часу на підготовку атак. Навіть фірмовий перепас у гостей не виходив.

А на 25-й хвилині “Реал” міг зміцнити свою перевагу, Марсело віддав пас на хід Бензема, той перехитрив Піке, а потім викотив м’яч під удар Роналду. Кріштіану перебував у забійній позиції, але технічно виконати удар не зміг: м’яч звалився у португальця з ноги і пішов у бік від воріт.

А ось у Алексіса Санчеса з технікою все виявилося в порядку. Через п’ять хвилин після промаху Кріштіану Мессі пішов від підкату Діарра і видав відмінну передачу на хід Санчесу, який з лінії штрафного вразив нижній кут воріт Касільяса. Зауважимо, що до кінця тайму перевага стала переходити до “Барселони”, для цього Лео Мессі довелося відійти глибше, Алвесу фактично переміститися на позицію правого форварда, а Санчесу дуже часто бувати в центрі.

Відзначимо, що по ходу матчу “Барселона” перебудовувалася кілька разів і робила це досить впевнено. У всякому разі, без того відчуття ігрових проблем, яке виникає досить регулярно при вигляді останніх матчів каталонців.

З реалізацією своєї переваги “Барселона” затягувати не стала, і незабаром після перерви удар Хаві перетворився на гол завдяки рикошету від ноги Марсело.

Моурінью спробував повернути собі перевагу в середині поля виходом Кака і Самі Хедіра замість Озіла і Діарра, але якщо якісь напівмоменти у “Реала” і виникали, то “Барселона” відповідала на них не менш небезпечними атаками. І гол Фабрегаса на 66-й хвилині матчу після відмінного навісу Алвеса на дальню штангу з правого флангу здавався цілком логічним наслідком ситуації на полі.

Далі Моурінью випустив Ігуаїна замість ді Марії, а Гвардіола дав пограти Кейта, Вільє і Педро, але ці футболісти на хід матчу вплинути вже не могли. Побити “Барселону” у “Реала” знову не вийшло, Каталонія радіє – 3:1.

“Рахунок матчу – це результат футбольного матчу. У ньому і полягає суть гри. Удача є найважливішим компонентом. Ми могли забити другий гол, коли вже вели в рахунку. Ми повинні були вигравати крупніше, але в завершенні атак нам не щастило. Всі знають, як реалізує свої шанси Роналду, але в цей раз у нього не виходило. “Реал” демонстрував збалансовану гру в першому таймі, все складалося на нашу користь. Проте “Барсі” пощастило забити гол у другій половині. У нас був хороший шанс зрівняти рахунок. Здавалося, м’яч вже у воротах, проте він там так і не опинився. Удача сьогодні була не на нашому боці, тому ми і програли. Але я ні в якому разі не хочу позбавляти “Барселону” всіх її заслуг. Я засмучений, але спокійний ” , – заявив після матчу тренер “Реала” Жозе Моуріньо.

Хосеп Гвардіола зізнався, що чекав більш серйозної боротьби в “класико” після того, як “Реал” повів в рахунку: “Для того щоб перемогти” Реал “, потрібно зіграти дуже добре. У матчах на” Сантьяго Бернабеу “суперник завжди створював гольові моменти . Думав, що після голу противника я думав, що нам доведеться важче. Зазначу Алексіса Санчеса, який показав бездоганну гру. Він намагався постійно чинити тиск на центральних захисників “Реала”. Санчес дуже добре пересувається по полю, і ми мали намір використовувати цю перевагу. Але я впевнений, що “Реал” зуміє відновитися після цієї поразки. Якщо мадридці переможуть “Севілью”, то продовжать лідирувати. Я розумію, що багато хто хоче визначитися з чемпіоном вже в листопаді, однак перед матчем було очевидно, що попереду багато ігор. Ми хочемо стати чемпіонами не в грудні, а за підсумками всього сезону “.