Калузька область, на території якої виробляють легкові автомобілі і позашляховики Volkswagen, Skoda, Peugeot, Citroen, Mitsubishi, а також вантажівки Volvo, стає все більш привабливою для компаній, що випускають автокомплектуючі. Ось і китайська Fuyao Glass, як розповіли «Ведомости», побудує в Калузі завод з виробництва автомобільного скла потужністю в 3 млн. комплектів на рік.
У рамках угоди, підписаної з адміністрацією Калузької області, китайці інвестують в проект $ 200 млн., а область забезпечить підприємство інженерними мережами та іншою інфраструктурою.

Першу чергу заводу планується ввести на 1 грудня 2012 року, а на проектну потужність завод вийде вже в лютому 2013 року. Напівфабрикат для виготовлення автоскла Fuyao Glass буде поставляти зі своїх підприємств, розташованих в Піднебесній, але не виключено, що китайська сторона з часом побудує завод з виробництва напівфабрикатів і в Росії. Для цього потрібно, щоб калузький проект став успішним.

Міністр економрозвитку Калузької області Руслан Залівацкій підтвердив, що Fuyao Glass отримає статус резидента індустріального парку «Грабцево» і передбачені законом пільги з податку на майно і податку на прибуток. Серед резидентів «Грабцево» числяться російський завод Volkswagen, а також виробники комплектуючих «Япп рус автомобільні системи» та ЗАТ «Магна Технопласт». Продукцію російського підприємства Fuyao Glass збирається продавати АВТОВАЗу, Volkswagen і іншим російським автозаводам. Китайська компанія вже постачає понад 120 000 наборів автоскла на рік на АВТОВАЗ і порядку 80 000 комплектів на автозавод Hyundai в Петербурзі.