Кабінет міністрів затвердив нові правила паркуванняКабінет міністрів затвердив нові правила паркування транспортних засобів.

Згідно з новими правилами, відведення територій для розміщення майданчиків для паркування здійснюється органами місцевого самоврядування за погодженням з Державною автомобільною інспекцією.

Кабмін вирішив, що не можна розміщувати майданчики для паркування на вулицях з двома смугами руху шириною менше 7,5 м. При цьому майданчики повинні бути позначені дорожніми знаками і розміткою.

Користувач майданчика зобов’язаний сплатити збір за паркування і розмістити в лівому нижньому кутку лобового скла транспортного засобу платіжний документ, а після закінчення сплаченого часу звільнити місце або сплатити фактичний час перебування транспортного засобу на майданчику.

У той же час допускається безкоштовна стоянка транспортного засобу протягом 10 хвилин після закінчення сплаченого часу. У разі повної або часткової несплати збору за паркування оператор (суб’єкт господарювання, який здійснює обладнання і утримання майданчиків для паркування) має право перешкоджати виїзду транспортного засобу з майданчика.

Крім того, оператор зобов’язаний розмістити на в’їзді-виїзді з майданчика телефонний номер, за яким користувач може звернутися до оператора, представник якого у разі вимоги користувача повинен прибути протягом години. Якщо представник оператора прибуде на місце пізніше, користувач має право не оплачувати збір за паркування.

У разі ж, якщо користувач відмовляється оплачувати послуги, представник оператора повинен скласти відповідний акт за формою, затвердженою Міністерством житлово-комунального господарства. Правила передбачають, що оператор не несе відповідальності за збереження транспортних засобів, розміщених на майданчиках.

Правила паркування вступлять в силу з 1 січня 2010 року. У той же час з 1 січня 2012 року в силу вступлять пункти, які передбачають зобов’язання операторам обладнати майданчики паркувальними автоматами в розрахунку не менше 1 автомата на 10 паркувальних місць.

Крім цього, з 1 січня 2012 року також ще набуде чинності обов’язкове обладнання майданчиків для платного паркування автоматичними в’їзними та виїзними терміналами.

Джерело: avtosalon.in.ua