Якщо в баку виявилося те, чого там бути НЕ маєТаке буває – і не тільки з новачками. Забарилися біля каси заправки, а заправник вже хлюпнув вам не те паливо, яким ви зазвичай заправляєтеся.

Розглянемо різні варіанти розвитку подій.

Бензин замість дизеля

Якщо мова йде про силові агрегати з прямим уприскуванням Common Rail або з насос-форсунками, вам не позаздриш. Навіть при незначному обсязі бензину змащуюча плівка в паливному насосі може зруйнуватися. Якщо проїхати з бензином на сучасному дизелі, в гіршому випадку вас чекає капітальний ремонт двигуна. Єдино правильне рішення: негайно відкачати бензин з бака і тут же промити паливну систему. До слова, старі дизелі, які встановлювали, наприклад, на Golf I і II, зберігають працездатність при 30% бензину в суміші. Інакше доведеться витратитися на новий двигун. Вартість залежить від марки автомобіля.

Дизель замість бензину

Наявність в бензині всього 5% дизельного палива призводить до серйозних поломок двигуна і виходу з ладу каталізатора, а відповідно до значних фінансових витрат. При цьому двигун працює зі збоями і нерівно. Спосіб «лікування» той же, що і в першому випадку: негайно злити паливо і ретельно промити паливну систему.

А-92 замість А-95

Для сучасних двигунів заправка А-92 замість А-95 не є фатальною помилкою. У них є датчики детонаційних коливань, коригувальні роботу системи запалювання. На старих автомобілях, де таких датчиків немає, їхати слід дуже обережно, не вичавлюючи повний газ, і при першій же можливості залити А-98, який підвищить октанове число бензинової суміші в баку приблизно до показника А-95.

А-98 замість А-95

Вважається, що заправка більш високоякісним бензином корисна для двигуна. Ми поцікавилися у фахівців, що дає така підміна, і отримали таку відповідь: «Бензин з вищим октановим числом може знизити витрату і підвищити прийомистість».

У «легковик» залив дизель для вантажівок

Дизельне паливо для вантажівок зі специфічними присадками неоптимально «налаштоване» на застосування в легковому автомобілі. Крім того, є ще дві серйозні проблеми: заправний пістолет і натиск палива. У пістолета для вантажівок набагато більший діаметр, і він може просто не підійти до заливної горловини вашого авто. До того ж паливо на колонках для вантажівок тече з великим напором, що може призвести до його розплескування.

Відкачування палива

Як-то ЗМІ писали про випадок у Німеччині, квадроціклісти залив дизель замість А-95. Схаменувшись, він спробував відкачати паливо з бака пилососом, який був на заправці. Пилосос вибухнув – заправка запалала, а винуватець НП втік.

Наслідки іншого випадку виявилися куди серйозніше. Молодий водій залив у бак бензин замість дизеля і теж вирішив викачати паливо платним пилососом на заправці. Але паливо запалало, постраждали люди. Ніколи не відкачувати паливо за допомогою пилососа, це небезпечно для життя. Якщо виникне іскра, все буде охоплено полум’ям. Навіть пилосос для вологого прибирання вибухає при попаданні іскри.

Зберігання палива в каністрі

При високій якості бензину і правильному його зберіганні (підходяща металева каністра заповнена на 90%, герметично закривається і не піддається впливу високих і низьких температур), бензин може зберігати свої властивості до двох років. У дизельного палива менший термін зберігання, воно непридатне для використання через півроку. Якщо у вас виникла необхідність в зберіганні, наберіть паливо високої якості і вкажіть на каністрі дату заливки.