Як зменшити витрату палива?Проблема економії витрати палива була, є і буде актуальною як для вітчизняних, так і для імпортних автомобілів. По-перше, завдяки зменшенню витрати палива зменшується згубний вплив на навколишнє середовище, а по-друге, заощаджує Ваші кошти.

Витрата палива залежить від таких факторів як: майстерність водія, умови експлуатації автомобіля, його технічний стан, від того які масло і паливо використовуються і від багатьох інших.

Почнемо з такого фактора, як майстерність водія. У цьому випадку економія витрати палива залежить від рівномірності швидкості руху автомобіля. Отже, різко гальмувати і розганятися не варто, так як це призведе до зворотного ефекту. Однак не слід нехтувати швидкістю потоку і обмежувачами швидкості, адже це може бути небезпечно. Після початку руху слід якомога швидше перейти на вищу передачу, так як вища передача сприяє меншій кількості ходів, скоєних поршнями двигуна на одиницю пробігу, що в свою чергу призводить до зменшення витрати палива. Не варто також занадто сильно натискати на педаль акселератора, тому що це може призвести до надлишку палива в двигуні.

Якщо порівняти рух автомобіля по Дніпропетровську і магістралі, по путівці і асфальту, то витрата палива також відрізняється. Тому маршрут слід планувати заздалегідь, так щоб уникнути зайвих зупинок. Стояння в дніпропетровських пробках краще уникати, так як, незважаючи на те, що автомобіль практично не рухається, однак двигун працює, що призводить до збільшення витрати палива. І запам’ятайте, що короткий шлях не завжди більш економний, ніж довгий. Технічний стан також впливає на витрату палива. Таким чином, несправний автомобіль завжди споживає палива більше, ніж справний. Тобто мають бути відрегульовані всі системи Вашого авто. З мастильних рідин, які рекомендуються заводом-виробником, слід вибрати менш в’язкі.

Аеродинамічні характеристики автомобіля теж надають відчутний вплив на витрату палива. Кожен автомобіліст може якщо не змінити, то хоча б вплинути на ці показники. На аеродинаміку негативний вплив надає їзда з відкритими кватирками, неправильно спроектовані спойлери та наявність багажника, широкопрофільна гума (краще застосовувати безкамерні радіальні шини). Тиск же в шинах повинен бути на верхніх межах допустимого, інакше це негативно позначиться на витраті палива. Такі споживачі струму, як фари, кондиціонер, аудіосистема, холодильник, обігрівач стекол і ін вимагають додаткової витрати палива. Тому використовуйте тільки те, що Вам дійсно необхідно. У свою чергу така електроніка, як бортовий комп’ютер, економайзер можуть лише сприяти зменшенню витрати палива, оскільки водій своєчасно отримує відомості про його поточний і середній витраті.

На витрата палива впливають і умови експлуатації автомобіля. Наприклад, при їзді в темний час доби, під час дощу, туману або заметілі виникає необхідність використання світлових приладів, а також потреба зниження швидкості в цілях безпеки. До зниження швидкості так само призводить рух по слизькій, мокрій дорозі або ж по путівця, а це в свою чергу призводить до швидкого згорянню палива. Варто відзначити, що зимовий час витрата палива вище, ніж в літній через необхідність більш тривалої процедури розігріву двигуна, використання обігрівальних приладів, погодні умови тощо