Як підготувати автомобіль до зимового зберігання

Автомобіль це така ж жива істота, тільки складається він не з клітин, а з атомів. І якщо ми турбуємося про свій організм так, щоб не пошкодити систему і процеси, то машина теж потребує цієї турботи. Взимку ми намагаємося тепліше одягатися, взуватися, пити гарячі напої. Того ж зажадає і автомобіль, йому потрібна турбота, особливо взимку. Для того щоб зберегти вашу машину взимку, потрібно підготувати її до цього періоду.

Людина, як відомо, не виходить взимку в сніг і ожеледь в кедах або в іншого взуття, зі слизьким підошвою. І ваш автомобіль не зможе їздити в літній гумі взимку. Насамперед замініть гуму, поставивши зимові якісні шини. Переходити в режим зимових шин потрібно при температурі мінус 5 градусів. Якщо у вас автомобіль з переднім приводом, то ні в якому разі не ставте гуму з залізними шипами, а якщо з заднім приводом, то навпаки, радимо ставити саме такі шини.

Важливим моментом у підготовці до зимового зберігання є вентиляція, тому що при виїзді на дорогу існує можливість запотівання вікон, що може призвести до катастрофи. Потрібно налагодити вентиляцію так, щоб при підігріві машини не виникало запотівання. При цьому, перевірте краще електричний механізм вашого авто, тому що взимку з ним часто трапляються неполадки.

Рідина машини теж потрібно замінити з літньою на зимову, морозостійку. Це стосується як і масел, гальмівної рідини, так і рідини для промивання вікон. Взимку деякі літні рідини можуть замерзнути, що призведе до збитку певних частинок.

Якщо ж ви не плануєте їздити в зимовий період, тоді вам потрібно приготувати вашу машину до «зимового сну». Для того, що б ваш автомобіль залишився в цілості й схоронності до весни, вам необхідно подбати в першу чергу про приміщенні. Приміщення для зимової стоянки вашого авто має бути досить добре продувається, щоб була вентиляція, але ні в якому випадку це не може бути приміщення з надмірною вологістю. Залишаючи машину в приміщенні, ні за яких обставин не накривайте її, так як при цьому може порушитися процес вентиляції.

Перш ніж залишати вашу техніку зимувати, її потрібно добре помити і просушити, в іншому випадку можливе утворення жита або гниття метала. Промийте дуже добре, і не забудьте про дні кузова, тільки не залишайте автомобіль мокрим не забудьте просушити!

Покриття машини дуже важливий елемент зимового зберігання. Щоб метал не зіпсувався, краще покрити його спеціальними речовинами. Основний компонент цих речовин віск. Воскові речовини, після покриття металу, утворюють шар, який захищає поверхню автомобіля від вологи, і згодом від корозії метала.

Дуже важливо подбає про вентиляцію вашого автомобіля, салон повинен добре провітрюватися. Для цього, перед тим як залишити машину, необхідно прочистити всі вентиляційні отвори вашого автомобіля.

Непогано було б захистити двигун машини антикорозійного рідиною. Для цього використовується спеціальна речовина, яке захищає від корозії в зимовий час. Розглянемо механізм застосування цієї рідини. Перед тим, як ставити машину в гараж, необхідно викрутити свічки, які також радимо покрити антикорозійною рідиною. Після цього залити в циліндри рідина і трохи змусити попрацювати двигун, щоб це речовина розійшлося по двигуну. Воно ніяк не зашкодить, а тільки позбавить вас від нежданих проблем. Речовина покриває механізми двигуна і зупиняє процес окислення.

Не забудьте також подбати про підвіску вашого автомобіля, так як вона може прийти в непридатність, якщо не їздити довгий час. Щоб цього не сталося, потрібно поставити «колодки» під машину. Це, мабуть, один з найважливіших моментів збереження вашого авто. Всього вам треба поставити чотири «колодки», тобто по одній біля кожного колеса. Як це зробити? дуже просто, візьміть домкрат і підніміть автомобіль, після чого підставляйте «колодку», а потім опускайте домкрат. І робите цю ж процедуру з кожної «колодкою». Це потрібно для того, щоб позбавити від зайвого навантаження підвіску машини. Тільки не потрібно сильно піднімати, так як ви можете зірвати підвіску.

Якщо не планується їзда взимку, зніміть з автомобіля акумулятор. Акумулятор потрібно поставити в приміщенні, недоступному для потрапляння сонячних променів. Краще залишити його в підвалі, але ні в якому разі не залишати при мінусовій температурі. Важливо запам’ятати, що акумулятор потрібно заряджати кожен місяць по вісім годин. Не здумайте зберігати його в житловому приміщенні це може бути небезпечно.

Що до коліс, то вони важко переносять зміну температури. Днем одна температура, а вночі інша. І якщо довго не їздити, шини можуть зіпсуватися. Щоб гума автомобіля не зіпсувалася, приспустити шини на одну третину. Тобто колеса повинні бути накачані не більш, ніж на 75 відсотків від норми.

У вас можуть виникнути неприємності і з іншими гумовими частинами на вашій машині. Це стосується, перш за все, гуми на двірниках її краще зняти, щоб уникнути неприємних наслідків.

Коли готуєтеся до зимової їзді, не забувайте про неприємності, які можуть статися з вами на зимовій дорозі. Але найголовніше піклуйтеся про вашому автомобілі, як про дитину. Залишаючи машину в гаражі на зиму, пам’ятайте про те, що вона вимагає турботи дотримуйтесь вищеописані правила, і все з вашим автомобілем буде в порядку.