HUD - іграшка для багатих?  Як би не так!HUD – іграшка для багатих? Як би не так!

А ви знаєте, що таке Head-Up Display. Якщо навіть знаєте, то точно не могли собі уявити, що така штука, може оселиться у вас в салоні!

Абревіатура HUD розшифровується як Head-Up Display, що, у свою чергу, перекладається з англійської як «дисплей піднятої голови». У нас, даний пристрій отримало назву «проектор на лобове скло». Це спеціальна система автомобіля, що дозволяє проектувати дані (залежно від моделі, це може бути швидкість, обороти двигуна, вольтаж в системі і т.д.) прямо перед водієм, безпосередньо на лобове скло.

Вперше подібні системи з’явилися у військовому авіабудуванні.

Різні показники проектувалися прямо на скло шолома пілота літака-винищувача. За кілька десятих секунди, які необхідні, щоб перевести погляд на приладову панель і назад, надшвидкісні винищувачі пролітали сотні метрів. І все це відстань літак проходив практично наосліп, що дуже сильно впливало на безпеку польотів.

Автомобільна промисловість завжди брала найкраще з інших областей, і проектор на лобове скло не став винятком. Раніше насолодитися подібним пристроєм в дії, крім льотчиків-винищувачів, змогли власники Corvette Z06, Citroen C6, BMW 5-й і 6-й серії. Але зараз індустрія автомобільного тюнінга зробила крок вперед, і на ринку з’явилися портативні HUD-проектори, які підходять практично до будь-якої моделі автомобіля.

HUD-проектор на лобове скло являє собою світлодіодний дисплей високої яскравості, який розташовується над панеллю приладів автомобіля і проектує показання приладів (швидкість, обороти двигуна, вольтаж в системі, температуру охолоджуючого контуру – кількість і характер відображуваних параметрів залежить лише від моделі проектора) на лобове скло прямо перед водієм.

Від моделі залежить і те, як підключається прилад – або прямо до бортової системи автомобіля (знімає показання з штатних приладів), або через прикурювач (знімає показання з датчиків, що входять у комплект пристрою). Якщо ваш автомобіль на гарантії, краще вибрати другий варіант, так як однією з умов збереження гарантії є цілісність електричної мережі автомобіля.

HUD-проектор на лобове скло – це унікальний пристрій, що забезпечує безпеку і комфорт за кермом! Вам більше не доведеться постійно відволікатися на показання приладів, а значить, ви не будете відволікатися від дороги. Ви завжди встигнете загальмувати перед різко зупинився автомобілем або вискочив на дорогу пішоходом, завжди помітите дорожні знаки. Величезною перевагою подібних пристроїв є можливість звукової або колірної сигналізації. Як тільки одна з величин, що відображаються на лобовому склі, перевищить допустимі норми, ви побачите або почуєте спеціальний сигнал системи.

Існує кілька видів, таких пристроїв:

Перший. Найпростіший варіант проектора. Проектує показання спідометра, підключається до бортової мережі, при перевищенні задаються лімітів швидкості може видавати звуковий або колірний сигнал (відключається).

Другий вид. Має найбільшу кількість функцій: проектує свідчення спідометра, тахометра, вольтаж системи, температуру рідини охолодження, інформацію про включення габаритного світла, має колірну індикацію заданих лімітів за всіма показниками.

І третій вид. Не вимагає підключення до бортових приладів (тому ідеальний для автомобілів на гарантії). За допомогою вбудованої GPS-антени, інформацію про швидкість прилад отримує з супутників. GPS-антену можна використовувати також для інших пристроїв по Bluetooth-каналу. Живлення здійснюється через прикурювач

Слід зазначити, що дана система, зазвичай, встановлюється на преміальні марки автомобілів. Але, як ви могли побачити на відео, існують пристрої, які можуть бути встановлені на будь-якому автомобілі і дозволять вам зробити своє прідвіженіе не тільки зручним, але і безпечним. Звичайно, це не означає, що я вас закликаю просто зараз зірватися з місця і бігти в магазин або на ринок! Але, як на мене, така штука зможе допомогти починаючому водієві, який ще просто погано відчуває швидкість, а «бувалого вовку» стане просто зручніше стежити за швидкісним режимом.

Джерело: drugasmuga.com