Гібрид Toyota Prius втримав титул самого продаваного автомобіля в ЯпоніїУ вересні в Японії було продано 31,7 тисячі гібридів Toyota Prius, що в 4,4 рази більше, ніж у тому ж місяці минулого року.

Ця модель стала найбільш продаваною машиною п’ятий місяць поспіль, обігнавши майже в два рази свого найближчого конкурента – хетчбек Honda (Fit) Jazz, який розійшовся тиражем в 17,2 тисячі штук. Як повідомляється на сайті Асоціації японських автодилерів (JADA), третє місце дісталося моделі Toyota Vitz (Yaris) з результатом 12,7 тисячі автомобілів.

Гібрид Prius вийшов на перше місце з продажу ще в травні, коли в Японії почалися продажі нового покоління цієї машини. Найближчий травневий конкурент “Пріуса”, Honda Insight, зараз займає лише п’яту сходинку рейтингу.

Всього за останні шість місяців в Японії було продано 116,3 тисячі гібридів Prius, що в три рази більше, ніж за той же період минулого року. Хетчбеків Honda Fit (Jazz) з квітня по вересень в Японії продано тільки 76,4 тисячі, що на 11 відсотків менше, ніж торік.

Всього у вересні японці купили 321,7 тисячі машин, що на 3,5 відсотка більше, ніж у тому ж місяці 2008 року, повідомляє Bloomberg. Однією з основних причин підвищення попиту на машини експерти називають дію урядової програми зі стимулювання купівельної активності. У її рамках японці, які здають старі машини в утиль, можуть отримати премію в розмірі 2700 доларів США.

Джерело: avtosalon.in.ua