ГИБДД переходить в інтернетНещасним інспекторам ГИБДД вже нікуди подітися: їх ненавидять мільйони автовласників по всій Росії. І в хабарництві звинувачують, і в необ’єктивності, і в багатьох ще гріхах. Звичайно ж, не без передумов з боку “органів”: факти корупції та інших злочинних діянь, скоєних охоронцями ПДР, незаперечні і численні.

МВС випустить звід правил для ГИБДД Адреси та телефони підрозділів викладуть в Інтернет П’яниця має право на понятих Головною справою для ДПС стане регулювання двіженіяМВД Росії оголосило, що випустить звід правил, що регламентують відносини Державтоінспекції з водіями і пішоходами. У правилах докладно розписано порядок роботи автоінспектора: як він має діяти в разі аварії, порушення правил руху і в інших дорожніх ситуаціях. Окрім іншого, звід правил містить багато корисної інформації для автовласників, зокрема, як поставити автомобіль на облік, пройти техогляд і куди звертатися у різних ситуаціях.

Примітно, що регламент вимагає, щоб практично всі підрозділи ДАІ суб’єктів РФ обзавелися своїми сторінками в Інтернеті, де повинні бути розміщені всі необхідні відомості: адреса електронної пошти, телефони, довідкові матеріали. І це – крок у правильному напрямку: далеко не всі учасники дорожнього руху добре підковані в юриспруденції і довідкових даних, і часто виникають примітивні питання, які можуть поставити в глухий кут.

Наприклад, як знайти управління ДІБДР по конкретному району чи області, куди відвезли евакуйований автомобіль, як замінити водійське посвідчення і подібні. Раніше доводилося обдзвонювати знайомих, якщо такі були серед співробітників ДАІ, і подібне знайомство цінувалося на вагу золота. Тепер же, за ідеєю, вся подібна інформація повинна з’явитися у відкритому доступі в глобальній мережі. Але це – тільки початок …

Багато хто до цих пір пам’ятають скандал у Ленінградській області, що вибухнула не так давно: там було спіймано чимала кількість водіїв “під бутират”, тобто в наркотичному сп’янінні. Алкогольні надмірності ж – річ звична, багато років намагаються проблему вирішити, перепробували всі види батогів і пряників – результат поки на нулі: п’ють і сідають за кермо. Новий регламент чітко розписує обов’язки та повноваження співробітників ДАІ при підозрі тієї чи іншої особи в пияцтві: п’яниця має право на понятих. Тобто без свідків ніхто наговорювати не в праві – навіть у тактовною і недвозначною формі.

А от подарунки, гроші та інші приємності співробітникам ДПС, згідно з новим регламентом, від громадян брати строго заборонено. Кругом засада: і запропонувати боязно, і взяти не можуть. Насилу віриться, що цей пункт буде дотримуватися беззаперечно усіма співробітниками ДАІ, навіть незважаючи на активну пропаганду нового образу “даішника” – навіть серіал по одному з головних каналів запустили, і все народ не вірить у чесних співробітників ДІБДР.

А от що дійсно корисно – це положення, що головним обов’язком співробітників ДПС є не приховане або явне виявлення порушень, а безпосереднє управління потоками транспорту – попросту, регулювання. Тобто якщо на дорозі багато машин, та ще не дай бог зламався світлофор, і трафік утруднений – інспектор повинен кинути все і рятувати ситуацію. Наскільки ці мрії втіляться в реальність, буде видно вже скоро: регламент має набути чинності цього літа.

джерело: autonews.ru