ДТП як це буваєЗа статистикою найбільше автомобільних аварій відбувається в кінці осені і в першій половині зими. Бути просто обережним, мало, потрібно бути готовим морально до таких неприємностей. Спираючись на досвід постраждалих у дорожньо-транспортних пригодах (далі ДТП) ми можемо запропонувати вам кілька порад, які можуть бути вам корисні.

Дуже часто після того, що сталося ДТП справа не доходить до складання протоколу. Навіть співробітники державтоінспекції, які прибули на місце події, за відсутності серйозних травм, і невеликий збиток від зіткнення, а винуватець зіткнення визнає свою провину, рекомендують сторонам прийти до обопільної домовленості про відшкодування збитку на місці. Зазвичай, це відбувається, якщо сума збитку невелика. Сторони в таких випадках домовляються і розходяться, проте те, що трапилося ДТП буває досить серйозним, ви невинні, а домовитися ніяк не виходить, тоді ви повинні знати деякі тонкощі.

1. Якщо після аварії ви відбулися переляком і можете нормально спілкуватися, постарайтеся знайти очевидців події, які при цьому розділяють вашу точку зору того, що сталося. Запишіть їх імена і координати, вони можуть виступити в якості свідків.

2. Намагайтеся не залишати наодинці з водієм винним, на ваш погляд, у ДТП, що прибули на місце події співробітників державтоінспекції. Всякі пояснення і розмова зі свідками, огляд пошкоджень і заміри гальмівного шляху повинні обов’язково відбуватися у вашій присутності.

3. Пошкоджену машину після огляду потрібно обов’язково відбуксирувати на стоянку і ні в якому разі не залишати її на місці події.

4. Далі зверніть увагу на ступінь ваших тілесних пригод, якщо такі мають місце внаслідок аварії, що сталася. Перевірте у лікарів, чи немає у вас струсу мозку, переломів, серйозних ударів, вивихів і т.д. Тілесні ушкодження можуть бути різного ступеня: легкі, середні і важкі. У випадку з тяжкими тілесними ушкодженнями є всі підстави для порушення кримінальної справи. Подбайте і про адвоката. Ваші візити до лікаря, поставлений діагноз, і проведене лікування повинні підтверджувати відповідні документи, подбайте і про це теж. Винний у ДТП зобов’язаний також відшкодувати ваші витрати на лікування, та інші матеріальні витрати.

5. Далі ви повинні організувати експертизу для оцінки вартості потрібного ремонту, запросивши для цього відповідних фахівців, а також винуватця ДТП, викликавши його по телефону або телеграмою (його координати ви отримаєте разом з довідкою ДАІ). Вартість експертизи також оплачує винний. Експерт складе калькуляцію, яка оскарженню не підлягає, так як є юридичним документом. Тепер ви можете почати ремонт автомобіля, який оплачує згідно калькуляції винна сторона.

6. Якщо ж винуватець події відмовляється оплатити ремонт пошкодженого з його вини автомобіля, а також відшкодувати інші ваші витрати, пов’язані з ДТП, ви можете стягнути з нього відшкодування збитків у судовому порядку. У відношенні кривдника можуть бути зроблені утримання із зарплати (за законом не більше 20% на місяць) і опис його майна.

7. Якщо ж ви, на щастя, не стикалися з такими неприємностями і не хочете опинитися в подібній ситуації – застрахуйте свій автомобіль. І тоді всі проблеми і питання, пов’язані зі слідством буде вирішувати ваша страхова компанія. А ви отримаєте відремонтований автомобіль.

Джерело: automir.dp.ua