Рівень автомобілізації в країнах Європи неухильно зростає. Згідно з недавніми дослідженню транспортного клубу Австрії (VC), самими моторизованими країнами ЄС є Люксембург та Італія, де на 1000 жителів країни припадає по 610 автомобілів.
Найменше машин з розрахунку кількості населення припадає на жителів Румунії, тут на 1000 чоловік налічується 210 автомобілів.
Самою моторизованої країною виявився Люксембург. На 1000 жителів цієї країни припадає більше 610 автомобілів, далі йде Італія (610), потім слідують острівні держави Кіпр (580 машин) і Мальта (575 машин), де немає такої потужної альтернативи автомобілям, як залізниця.

«Протягом останніх 15 років число машин в Австрії зростало в чотири рази швидше, ніж чисельність населення», – сказав Мартін Блюм з транспортного клубу Австрії. VC приписує масивний приріст автомобілів насамперед помилковій політиці поселення. Як правило, заселення осторонь громадських транспортних комунікацій веде до того, що сім’ї мають дві або навіть три легкові машини. Дослідження VC показує, що число других машин в приватному володінні з 2000 року піднялося на одну третину, тобто більше ніж на 930 тис. одиниць.

Те, що добробут країни не веде до автоматичного зростання числа автомобілів, показує Данія, де на 1000 жителів налічується лише 385 легкових машин. «Данці просто менше залежать від нафти», – пояснив Блюм. Також у Швеції на таке ж число населення припадає 462 автомобіля і в Нідерландах – 463.

За даними AUTO-Consulting, станом на 01.01.2011 року в Україні на 1000 жителів припадало 158 легкових автомобілів (якщо рахувати з комерційними автомобілями для приватного користування, то цей показник складе 179 автомобілів на 1 тис. жителів), що значно нижче показників європейських країн, навіть Румунії. За останній рік авто в Україні додатково з’явилося тільки у 3-х осіб з кожної тисячі жителів, а сам парк збільшився на 1,8%. Для України зростання добробуту населення ще довго буде автоматично приводити до зростання продажів автомобілів, так як рівень автомобілізації ще вкрай низький.

Дані по кількості авто в країнах світу (статистика ООН)