Будьте тричі уважні під час тумануПогані погодні умови – туман і дощ і навіть сніг будуть спостерігатися все частіше. А з переходом на зимовий час ситуація на дорогах ускладнилася ще й більш раннім настанням сутінок. Такі погодні умови несприятливі ні для пішоходів, ні для водіїв і готують масу неприємних сюрпризів. Тому, щоб захистити себе, необхідно абсолютно точно знати, як діяти в кожному випадку, пов’язаному з обмеженою видимістю, та ще й на слизькій дорозі.
Туман на дорозі – страшний ворог водія. В умовах обмеженої видимості не має значення ні ваш водійський стаж, ні марка автомобіля, все залежить виключно від ступеня вашої відповідальності, витримки та обережності. У таких умовах на дорозі надто часто трапляються аварії. Дотримуючись наших рекомендацій, Ви зведете до мінімуму ризик і можливі негативні наслідки їзди в тумані.

1. Якщо ви їдете давно, і раптово з’являється туман, значить, ви все одно прибудете на місце із запізненням. Не поспішайте, бо для руху в тумані потрібно хороший зір і міцні нерви.

2. Перше, що слід зробити, – включити габаритні ліхтарі. Рухатися в тумані потрібно з включеними фарами ближнього, а не далекого світла. Обов’язково користуйтеся протитуманними фарами, якщо вони є. Але корисні вони тільки в тому випадку, якщо правильно встановлені і відрегульовані.

3. Хто їде в тумані швидко, показувати не мужність, а безмежну дурість. Грою з невідомістю можна назвати рух за автомобілем, який вас обігнав. Судячи по швидкості, можна припустити, що це фахівець по руху в погану погоду, але таких в житті не буває!

4. Краще відмовитися від всіляких різких маневрів – перестроювань, обгонів, випереджень. Якщо виникла необхідність такого маневру, в першу чергу, будь-яким способом попередьте водія йде попереду автомобіля про ваш намір. Слід також уникати раптового і різкого гальмування. Якщо необхідно зупинитися, то швидкість потрібно знижувати плавно, а після зупинки обов’язково включити аварійну сигналізацію.

5. У тумані відстані спотворені і можливі оптичні обмани. Водіям найчастіше здається, що відстань до попереду їде машини більше, ніж є насправді. Тому при попаданні в смугу туману потрібно обов’язково знизити швидкість і збільшити дистанцію з іншими автомобілями.

6. «Золоте» правило їзди в тумані: ваша швидкість руху не повинна перевищувати половини відстані видимості. Наприклад, при видимості 20 метрів швидкість повинна бути не більше 10 кілометрів на годину.

7. Бажано щоб стекла були опущені, так будуть краще чутні звуки з дороги.

8. Пам’ятайте, що в умовах недостатньої видимості водій більшу частину часу перебуває в стані підвищеного емоційного напруження, тому він набагато швидше стомлюється, ніж зазвичай. Чи не намагайтеся якомога швидше проїхати ту місцевість, яку покрив туман, краще зупинитися і перечекати.

9. Не можна розслаблятися і пішоходам: в тумані, також як і в темний час доби, при русі по краю проїжджої частини пішохід обов’язково повинен позначити себе світловідбиваючими елементами. Майте на увазі, інакше водії вас просто НЕ ПОБАЧАТЬ!

Співробітники Кримської Державтоінспекції закликають всіх учасників дорожнього руху: будьте тричі уважні і обережні на дорогах в поганих погодних умовах. Пам’ятайте, можна запізнитися – це не страшно, головне – щоб удома вас дочекалися!
За матеріалами прес-служби управління Державтоінспекції Криму

Джерело: drugasmuga.com