«АвтоВАЗ

До вересня наступного року «АвтоВАЗ» планує визначитися з моделями марок Renault і Nissan, виробництво яких почнеться на Іжевському автозаводі.

«До вересня ми планує визначитися, яку модель з лінійки Renault-Nissan будемо робити в Іжевську», – цитує слова генерального директора «АвтоВАЗу» Ігоря Комарова «Російська газета».

Він нагадав, що в даний час на Іжевському автозаводі випускаються класичні вазовские автомобілі, а також завершується складання моделей марки Kia. За словами генерального директора «Об’єднаної автомобільної групи», яка контролює «ІжАвто», Ігоря Кульган, після завершення збірки корейських автомобілів обладнання складальної лінії буде переорієнтовано на збірку машин Renault і Nissan.

Як повідомляв кореспондентові KM.RU керівник прес-центру «АвтоВАЗу» Олександр Шмига, в даний час розробляється детальний бізнес-план розвитку «ІжАвто». Він уточнив, що остаточні рішення з випуску моделей Волзького автозаводу і альянсу Renault-Nissan на майданчику Іжевського автозаводу будуть актуалізовані в 2012 році, «тут планується виробляти автомобілі під брендами Lada, Renault і Nissan».

У найближчі чотири роки альянс Renault-Nissan планує вкласти в спільне виробництво з «АвтоВАЗом» два мільярди доларів. До 2012 року альянс планує збільшити частку в Волзькому автозаводі до 50-60 відсотків. Навесні наступного року Волзький автозавод спільно з французько-японським альянсом почне складання автомобілів на платформі В0. При цьому «АвтоВАЗ» має намір займатися складанням п’яти автомобілів, що базуються на одній платформі Logan, якій дали назву – В0. Першим почне випускатися нова модель Lada, у вересні 2012 року на цій платформі буде побудований Nissan, а в січні-лютому 2013 року – два автомобілі Renault.