ВАТ «АвтоВАЗ» звернулося до Міністерства економічного розвитку з пропозицією встановити нульову ставку ввізного мита відносно нових шин та покришок для легкових автомобілів, що ввозяться в рамках режиму промислового складання.
Як йдеться в матеріалах відомства, у відношенні інших шин пропонується залишити ставку ввізного мита на колишньому рівні – 20% (але не менше 6,9 євро за 1 шт.). Зараз на території РФ здійснюється промислова збірка автомобілів, що передбачає використання комплектуючих виробів іноземного виробництва. Для цих цілей у Росію ввозяться готові ходові колеса (в зборі), а також їх частини: шини, покришки й диски.

В даний час ставка ввізного мита для коліс в зборі та дисків, що ввозяться для промислового складання, встановлена в розмірі 0% від митної вартості товару, в той час як для шин та покришок режим ввезення для промислового складання з нульовою ставкою не передбачений. Як йдеться в матеріалах МЕР, дана пропозиція «спрямоване на створення сприятливих умов для підвищення ступеня локалізації виробництва автомобільних компонентів (колісних дисків) на території РФ, вирівнювання умов для ввезення в цілях промислового складання готових ходових коліс (в зборі), з умовами ввезення їх частин (шин, покришок і дисків) ».