Автоматизований автодром: вправи і розмітка

З прийняттям нової Методики проведення кваліфікаційних іспитів на отримання права на керування транспортними засобами перший етап практичного іспиту буде прийматися тільки на автоматизовані автодромах. Методика вводиться в дію з 1 листопада 2011 року, але – з правом дострокового застосування. Це означає, що в містах, де побудовані автоматизовані автодроми, іспити за новою методикою можуть прийматися вже зараз.

Автоматизований автодром не єдине нововведення. Нова методика збільшує і кількість екзаменаційних вправ, які необхідно виконати: з 5 до 12.

Вправа № 1 «Старт»

За командою «Старт» кандидат у водії повинен протягом 20 секунд почати рух, перетнути лінію «СТАРТ» по проекції габаритів ТЗ на горизонтальну площину з включеним сигналом лівого повороту, вимкнути сигнал лівого повороту на ділянці не більше 10 метрів після лінії «СТАРТ», позначеному жовтої пунктирною розміткою.

Автоматизований автодром: вправи і розмітка

Помилки кандидата у водітеліШтрафние бали Чи не почав рух протягом 30 с після сигналу «Старт» 25 Чи не почав рух протягом 20 с після сигналу «Старт» 5 Чи не пристебнув ремінь безпеки 5 перетнув лінію «СТАРТ» з вимкненим покажчиком лівого повороту 5 Чи не вимкнув покажчик лівого повороту на ділянці 10 м після лінії «СТАРТ» 5 Вправа № 2 «Зупинка і початок руху на підйомі»

Кандидат у водії повинен зупинити ТЗ на ділянці підйому таким чином, щоб проекції переднього і заднього габариту ТЗ на горизонтальну площину знаходилися між лінією фіксації виконання вправи і лінією «СТОП», зафіксувати ТЗ у нерухомому стані і не раніше ніж через 3 секунди після зупинки відновити рух .

Автоматизований автодром: вправи і розмітка

Помилки кандидата у водітеліШтрафние бали При зупинці ТЗ не перетнув лінію фіксації виконання вправи по проекції заднього габариту ТЗ або перетнув лінію «СТОП» 25 Почав рух раніше ніж через 3 с після зупинки 25 Чи не почав рух протягом 30 с після зупинки 25 Здійснив відкат ТЗ на величину більш ніж 0,3 м після зупинки або початку руху 10 Вправа № 3 «Проїзд пішохідного переходу»

Кандидат у водії повинен зупинити ТЗ на відстані не більше 0,3 метра перед лінією «СТОП”, не припиняючи її по проекції переднього габариту ТЗ, і продовжити рух не раніше ніж через 3 секунди після зупинки.

Автоматизований автодром: вправи і розмітка

Помилки кандидата у водітеліШтрафние бали Наїхав на лінію «СТОП» або перетнув її при зупинці 5 Зупинив ТЗ на відстані більше 0,3 м перед лінією «СТОП» 5 Почав рух раніше ніж через 3 с після зупинки 5 Вправа № 4 «Повороти на 90 градусів »

Кандидат у водії повинен не більш ніж за 2 хвилини проїхати ділянку дороги з лівим і правим поворотами, що не наїжджаючи колесом на контрольні лінії.

Автоматизований автодром: вправи і розмітка

Помилки кандидата у водітеліШтрафние бали Наїхав колесом на контрольну лінію 5 Затратив на виконання вправи більше 2 хв 5 Вправа № 5 «Змійка»

Кандидат у водії повинен не більш ніж за 2 хвилини проїхати ділянку дороги з лівим і правим поворотами, що не наїжджаючи колесом на контрольні лінії.

Автоматизований автодром: вправи і розмітка

Помилки кандидата у водітеліШтрафние бали Наїхав колесом на контрольну лінію 5 Затратив на виконання вправи більше 2 хв 5 Вправа № 6 «Розворот і паркування»

Кандидат у водії повинен не більш ніж за 2 хвилини, не наїжджаючи колесом на контрольні лінії, встановити ТЗ на місце паркування заднім ходом так, щоб задні колеса ТЗ перебували на лінії фіксації виконання вправи або перетнули її, а потім виїхати у зворотному напрямку.

Автоматизований автодром: вправи і розмітка

Помилки кандидата у водітеліШтрафние бали Чи не торкнувся задніми колесами ТЗ лінії фіксації виконання вправи 5 Наїхав колесом на контрольну лінію 5 Затратив на виконання вправи більше 2 хв 5 Вправа № 7 «Паралельна парковка заднім ходом»

Кандидат у водії повинен не більш ніж за 2 хвилини, не наїжджаючи колесом на контрольні лінії, встановити ТЗ заднім ходом на місце паркування так, щоб переднє і заднє праві колеса знаходилися на лінії фіксації виконання вправи, а потім виїхати з місця паркування.

Автоматизований автодром: вправи і розмітка

Помилки кандидата у водітеліШтрафние бали Чи не встановив ТЗ на лінію фіксації виконання вправи правими переднім і заднім колесами 10 Наїхав колесом на контрольну лінію 5 Затратив на виконання вправи більше 2 хв 5 Вправа № 8 «Проїзд регульованого перехрестя»

Кандидат у водії повинен по черзі, відповідно до схеми руху, проїхати регульоване перехрестя в напрямку прямо, направо і наліво, дотримуючись вимог сигналів світлофора. При включенні заборонного сигналу світлофора – зупинити ТЗ не більше 0,3 метра перед лінією «СТОП». При включенні дозволяючого сигналу світлофора проїхати перехрестя в заданому напрямку. При виконанні лівого (правого) поворотів завчасно включити відповідний покажчик повороту. Час проїзду перехрестя при дозвільному сигналі світлофора не повинно перевищувати 20 секунд.

Автоматизований автодром: вправи і розмітка

Помилки кандидата у водітеліШтрафние бали Проїхав перехрестя або присік лінію «СТОП» при заборонному сигналі світлофора 25 На проїзд перехрестя при дозвільному сигналі світлофора витрачено більше 30 з 25 На проїзд перехрестя при дозвільному сигналі світлофора витрачено більше 20 с 5 Чи не включив відповідний покажчик повороту при перетині перехрестя з поворотом праворуч або ліворуч 5 Зупинив ТЗ на відстані більше 0,3 м перед лінією «СТОП» 5 Вправа № 9 «Проїзд нерегульованого залізничного переїзду»

Кандидат у водії повинен зупинити ТЗ на відстані не більше 0,3 метра перед лінією «СТОП» біля залізничного переїзду і продовжити рух не раніше ніж через 3 секунди після зупинки.

Автоматизований автодром: вправи і розмітка

Помилки кандидата у водітеліШтрафние бали Наїхав на лінію «СТОП» або перетнув її до зупинки 5 Зупинив ТЗ на відстані більше 0,3 м перед лінією «СТОП» 5 Почав рух раніше ніж через 3 с після зупинки 5 Вправа № 10 «Смуга розгону»

При виконанні вправи кандидат у водії повинен: після проїзду дорожнього знаку 4.6 «Обмеження мінімальної швидкості» (20 км / год) на ділянці шляху довжиною не більше 10 метрів збільшити швидкість руху ТЗ до 20 км / год і більше, переключитися з першої на другу передачу і продовжувати рух із заданою швидкістю (за наявності автоматичної трансмісії – підтримувати встановлену швидкість); за 10 метрів до дорожнього знаку 3.24 «Обмеження максимальної швидкості» (20 км / ч) знизити швидкість руху ТЗ до 20 км / год і менше, переключитися з другої на першу передачу (при наявності автоматичної трансмісії – підтримувати встановлену швидкість).

Автоматизований автодром: вправи і розмітка

Помилки кандидата у водітеліШтрафние бали Чи не включив соотв